۱۵ مرکز ذبح و عرضه مرغ زنده در شهرستان اشنویه جمع آوری شدند

مهاباد/بالویز/سرپرست شبکه دامپزشکی اشنویه گفت:به منظور حفظ سلامت شهروندان،۱۵ مرکز ذبح و عرضه مرغ زنده در شهرستان اشنویه جمع آوری شد. به گزارش سرویس سلامت،پایگاه خبری بالویز“رامین علیپور” با اعلام این خبر افزود:به منظور حفظ سلامت شهروندان، طرح جمع‌آوری عرضه‌کنندگان مرغ زنده در این شهرستان،با هماهنگی دادستانی و شهرداری، ۱۵ مرکز ذبح و عرضه مرغ […]

15 مرکز ذبح و عرضه مرغ زنده در شهرستان اشنویه جمع آوری شدند

مهاباد/بالویز/سرپرست شبکه دامپزشکی اشنویه گفت:به منظور حفظ سلامت شهروندان،۱۵ مرکز ذبح و عرضه مرغ زنده در شهرستان اشنویه جمع آوری شد.

به گزارش سرویس سلامت،پایگاه خبری بالویز“رامین علیپور” با اعلام این خبر افزود:به منظور حفظ سلامت شهروندان، طرح جمع‌آوری عرضه‌کنندگان مرغ زنده در این شهرستان،با هماهنگی دادستانی و شهرداری، ۱۵ مرکز ذبح و عرضه مرغ زنده جمع‌آوری شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی اشنویه اظهار داشت: این اقدام به منظور ارتقای سطح بهداشت عمومی، حفظ و صیانت از حقوق و سلامت شهروندان و اجرای مصوبات ستاد شهرستانی پیشگیری از کرونا با همکاری اتاق اصناف، مرکز بهداشت، شبکه دامپزشکی، نیروی انتظامی و دستور دادستان این شهرستان انجام می‌شود.

وی اضافه کرد:۱۱ واحد دیگر از این مراکز نیز به دلیل تخطی به دادگاه معرفی شده‌اند که به‌زودی مراحل قضایی و قانونی در مورد این تخلفات به سرانجام خواهد رسید.

سرپرست شبکه دامپزشکی اشنویه اظهار کرد:با تشکیل یک تیم نظارتی در این شهرستان متشکل از شبکه بهداشت و درمان،دامپزشکی و دستگاه قضایی به صورت مستمر بر مراکز عرضه‌کننده مرغ زنده در این شهرستان نظارت شده و با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

علیپور بیان کرد:روش عرضه مرغ زنده و کشتار غیربهداشتی و غیراستاندارد آن به علت احتمال انتقال بیماری در بسیاری از کشورهای جهان منع قانونی دارد و این روش یک شیوه منسوخ شده در عرضه گوشت مرغ به شمار می‌رود.

وی ادامه داد:علاوه براین هفت واحد کشتار دام غیرمجاز نیز در سطح شهرستان شناسایی و جمع‌آوری شده و برخورد با اینگونه موارد غیرقانونی و غیربهداشتی همچنان تداوم خواهد شد.

وی از شهروندان خواست همه فرآورده‌های خام دامی خود را از مراکز دارای پروانه بهداشتی و تحت نظارت دامپزشکی خریداری کرده و هرگونه موارد غیربهداشتی را نیز در صورت مشاهده در اسرع وقت با شماره تلفن ۴۴۶۲۵۷۱۰ اطلاع دهند.

شهرستان اشنویه یکی از شهرهای جنوب استان آذربایجان غربی است.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۱۰/۰۳-۱۱:۲۸/چ