تعداد فوتی های کرونا در آذربایجان غربی به بیش از ۱ هزار و ۵۰۰نفر رسید

مهاباد/بالویز/رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار داشت:تعداد فوتی هایی کرونایی در آذربایجان‌غربی به ۱۵۰۵ نفر رسید. به گزارش سرویس اجتماعی ،پایگاه خبری بالویز “جواد آقازاده “افزود:تعداد بیماران بستری سندرم حاد تنفسی یک هزار و ۳۰۵ نفر است که از این تعداد ۲۴۷ نفر در بخش آی سی یو بستری بوده و ۷۹ نفر به […]

تعداد فوتی های کرونا در آذربایجان غربی به بیش از 1 هزار و 500نفر رسید

مهاباد/بالویز/رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار داشت:تعداد فوتی هایی کرونایی در آذربایجان‌غربی به ۱۵۰۵ نفر رسید.

به گزارش سرویس اجتماعی ،پایگاه خبری بالویز “جواد آقازاده “افزود:تعداد بیماران بستری سندرم حاد تنفسی یک هزار و ۳۰۵ نفر است که از این تعداد ۲۴۷ نفر در بخش آی سی یو بستری بوده و ۷۹ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

” آقازاده”گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۹ نفر بستری جدید به بیماران بستری استان افزوده شده است.

وی درباره بیماران فوتی کووید ۱۹ بیان کرد: تعداد ۲۲ نفر بیمار کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در استان فوت شدند. همچنین ۸ نفر با تست منفی کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند. تعداد کل بیماران فوت شده با تست مثبت کووید ۱۹ تا تاریخ ۲۲ مهر به یک هزار و ۵۰۵ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در شهرهای ارومیه ۱۰ نفر، اشنویه ۳ نفر، سلماس ۳ نفر، مهاباد ۳نفر، بوکان ۱ نفر، پیرانشهر ۱ نفر، میاندوآب ۱ نفر براثر ابتلا به کووید ۱۹ فوت شدند.

” آقازاده” درباره گروه های سنی مبتلایان به بیماری کووید۱۹ بیان کرد: گروه های سنی مبتلایان به کووید ۱۹ در استان بیماران زیر ۱۴ سال ۲.۱ درصد، بیماران ۱۵ تا ۵۴ سال ۷۳.۲ درصد و بیماران ۵۵ سال و بالاتر ۲۵.۶درصد است.

محدودیت های کرونایی در آذربایجان غربی یک هفته دیگر مجددا” تمدید شد.

به دنبال درخواست و پیگیری ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا مبنی بر لزوم تمدید محدودیت های اعمال شده به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا، کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با تمدید محدودیت های کرونایی به مدت یک هفته دیگر از ۲ تا ۱۰ آبان ماه در آذربایجان غربی موافقت کرد.

بر این اساس مصادیق محدودیت شامل دانشگاه ها، مدارس، مدارس شبانه روزی،حوزه های علمیه، آموزشگاه های فنی و حرفه ای،مهدهای کودک، زبانسراها و سایر آموزشگاه ها و کتابخانه‌ها، استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرائی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن های زیبایی، مساجد و مصلی‌ها، برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی،مذهبی و همایش ها، باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه، کافه،قهوه خانه و چایخانه ها، باغ وحش و شهربازی ها، مراکز تفریحی آبی،باشگاه های بدنسازی و برگزاری نماز جمعه می شود.

مهاباد/پایگاه خبری تحلیلی بالویز/۹۹/۰۸/۰۴-۱۱:۳۱/ی