میدان دواب بوکان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

مهاباد – بالویز”سفیر– رییس شبکه دامپزشکی بوکان گفت: میدان دواب این شهرستان که پس از سه ماه تعطیلی، هفته گذشته بازگشایی شده بود، تا اطلاع ثانوی دوباره تعطیل شد. به گزارش سرویس اجتماعی سلامت ، پایگاه خبری تحلیلی بالویز ” اسماعیل محمدیانی اظهار داشت  : این تصمیم پیشگیرانه با توجه به تاثیر نقل و انتقال در […]

مهاباد – بالویز”سفیر– رییس شبکه دامپزشکی بوکان گفت: میدان دواب این شهرستان که پس از سه ماه تعطیلی، هفته گذشته بازگشایی شده بود، تا اطلاع ثانوی دوباره تعطیل شد.

به گزارش سرویس اجتماعی سلامت ، پایگاه خبری تحلیلی بالویز ” اسماعیل محمدیانی اظهار داشت  : این تصمیم پیشگیرانه با توجه به تاثیر نقل و انتقال در شیوع بیماری کرونا ویروس اتخاذ شده و کماکان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه میدان دواب بوکان بزرگ‌ترین میدان در غرب کشور به شمار می‌رود، ادامه داد: این بازار هفتگی در روزهای شنبه هر هفته در بوکان دایر می‌شد که به علت مهاجرت برخی از بازاریان از استان‌هایی مانند تهران، قم، زنجان، کرمانشاه، کردستان و دیگر شهرستان‌ها برای معامله دام از قبیل گاو و گوسفند و به علت تجمع بیش از سه هزار نفر طی هفته در آن تعطیل شد.

رییس شبکه دامپزشکی بوکان با بیان اینکه شنبه هفته گذشته با تصویب ستاد مقابله با کرونا بوکان، این میدان با رعایت کامل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت و پروتکل های لازم بازگشایی شده بود به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا و افزایش فوتی ها دوباره با تصمیم همین ستاد تعطیل شد.

“محمدیانی” با بیان اینکه حدود ۵۰۰ چوبدار در جوار این بازار فعال و در این محدوده ساکن بوده و زندگی می‌کنند، افزود: علاوه بر این افراد، عده زیادی از چوبداران مناطق و شهرستان‌های مجاور از جمله شهرستان سقز و دیگر مناطق کشور به این میدان مراجعه می‌کنند که این امر موجب ازدحام شدید در آن می‌شود.

وی با بیان اینکه هر هفته حدود سه هزار راس دام سبک و ۵۰۰ راس دام بزرگ وارد این بازار می‌شود، اظهار داشت: به محض بهبود شرایط و پس از بررسی کامل، این بازار هفتگی با همکاری مسوولان بهداشت و درمان بوکان بازگشایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: میدان دواب شهرستان بوکان یک بازار سنتی است که علاوه بر یک ورودی اصلی، دارای هشت ورودی فرعی نیز است که باید بر آن نظارت کافی و دقیق انجام شود.

 میدان دواب بوکان یکی از میادین بزرگ غرب کشور است که گوشت استان‌های تهران، قم و دیگر شهرهای پرجمعیت کشور را تامین می‌کند که علاوه‌بر خریدوفروش دام دیگر اقلام زندگی مردم از مواد غذایی گرفته تا اثاثیه منزل در حاشیه این بازار نیز خرید و فروش می‌شود.

مهاباد – پایگاه خبری تحلیلی بالویز – ۹۹/۰۴/۰۳ – س – ۰۸:۱۰