بیش از ۸۰۰کیلومتر راه روستایی طی ۷ سال گذشته در آذربایجان‌ غربی آسفالت شد

مهاباد/بالویز/معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت:در هفت سال گذشته ۸۰۳ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است. به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز” آیدین رحمانی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی افزود: در ابتدای دولت یازدهم، سه هزار و ۴۳۴ کیلومتر از راه‌های روستایی استان، آسفالته بود که این رقم در حال حاضر به چهار […]

بیش از 800کیلومتر راه روستایی طی ۷ سال گذشته در آذربایجان‌ غربی آسفالت شد

مهاباد/بالویز/معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت:در هفت سال گذشته ۸۰۳ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز” آیدین رحمانی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی افزود: در ابتدای دولت یازدهم، سه هزار و ۴۳۴ کیلومتر از راه‌های روستایی استان، آسفالته بود که این رقم در حال حاضر به چهار هزار و ۲۴۳ کیلومتر رسیده است.

او اضافه کرد: آسفالت راه‌های روستایی در راستای محرومیت زدایی به ویژه در مناطق و شهرستان‌های محروم آذربایجان غربی بوده و موجب افزایش رضایتمندی روستاییان و توسعه خدمات در این مناطق شده است.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، فقط ۱۰۰ کیلومتر توسعه راه در استان داشتیم که این رقم در حال حاضر به ۳۸۷ کیلومتر رسیده که حدود چهار برابر ابتدای کار دولت است.

رحمانی اظهار کرد: ساخت و احداث راه‌های اصلی، بهسازی راه‌های اصلی و روکش آسفالت به ویژه در مناطق محروم از جمله اقدامات حوزه راهداری و راهسازی است.

او همچنین به اتمام احداث ۴۰ کیلومتر راه اصلی در آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: ۷۳ کیلومتر راه اصلی نیز بهسازی شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

او از اتمام تقریبی چهارخطه کردن راه‌های منتهی به پایانه مرزی سرو به عنوان یکی از مهمترین راه‌های مرزی آذربایجان غربی خبر داد و بیان کرد: برای به پایان رساندن این مسیر از ارومیه به سمت سرو، ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که امیدواریم به سرانجام برسد.

او ، مرز رازی را یکی از قطب‌های مسافرت مرزی در آذربایجان غربی عنوان کرد و گفت: مسیر خوی – قطور – رازی برای ارائه خدمات بهتر در این مرز مهم در حال بهسازی و تبدیل شدن به مسیری مطمئن است که در قطعات مختلف، اقدامات عمرانی را در آن انجام می‌دهیم.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اختصاص ۴۶۰ کیلومتر از کریدور شمال – جنوب به این استان از مرز بازرگان تا مسیر‌های شریانی جنوب استان افزود: در این قالب، اتصال مرز بازرگان – سه راهی ایواوغلی با پیگیری استاندار آذربایجان غربی وارد این مسیر مهم کریدوری شده که عملیات اجرایی آن از انتهای محدوده منطقه آزاد تا ایواوغلی به سرعت انجام خواهد شد.

رحمانی گفت: توسعه این راه مهم، زمینه کاهش تلفات انسانی و همچنین افزایش تردد در این مسیر مهم بین المللی را فراهم خواهد کرد.

آذربایجان غربی ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که حدود هشت هزار کیلومتر آن، روستایی است.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۱۱/۲۴-۱۲:۳۵:۵۰/ج