برای عدم وقوع سرقت اموال و خودرو توصیه های پیشگیرانه پلیس مهم است

مهاباد/بالویز/جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ به بیان توصیه های پیشگیرانه جهت عدم وقوع سرقت اموال مردمی و خودرو پرداخت.  به گزارش سرویس اجتماعی ،پایگاه خبری بالویز و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”علیرضا ناصری نژاد” گفت: شهروندان در صورت رعایت نکات و موارد پیشگیرانه سهم به سزایی در کاهش وقع سرقت ها دارند. […]

برای عدم وقوع سرقت اموال و خودرو توصیه های پیشگیرانه پلیس مهم است

مهاباد/بالویز/جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ به بیان توصیه های پیشگیرانه جهت عدم وقوع سرقت اموال مردمی و خودرو پرداخت. 

به گزارش سرویس اجتماعی ،پایگاه خبری بالویز و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”علیرضا ناصری نژاد” گفت: شهروندان در صورت رعایت نکات و موارد پیشگیرانه سهم به سزایی در کاهش وقع سرقت ها دارند.

راهکارهای پیشگیری از سرقت پژو ۲۰۶

خم شدن درب ۲۰۶ یکی از نقاط ضعف این خودرو می باشد که سارقان با خم کردن در پژو ۲۰۶ و رانا با استفاده از پیچ گوشتی و خم کردن کلاف در به راحتی می توانند در را باز کنند. یکی از راهکارها برای جلوگیری از این کار استفاده از نوار درب ضد سرقت ۲۰۶ (یا همان تقویت کمان درب ۲۰۶) است که با نصب این قطعه بر روی خودرو فاصله موجود بین در و بدنه اتومبیل را پر می کند و مانع خم شدن آن توسط سارقان می شود که این قطعه را می توانید از بازار تهیه نمایید 

چند راهکار برای جلوگیری از سرقت خودرو و یا قطعات آن

استفاده از دزد گیر و لوازم الکترونیک بازدارنده

یکی از رایج ترین ابزارهای ایمنی خودرو در مقابل سرقت استفاده از دزدگیر است که با فعال بودن دزدگیر هرگونه دستکاری روی در، کاپوت، صندوق صدای آژیر دزدگیر بلند می‌شود. مدل‌های مختلف برای دزدگیر خودرو طراحی شده که سیستم های محافظی مختلفی را دارند که شما می‌توانید با تهیه سیستم‌های دزدگیر به روز ریسک به سرقت رفتن خودرویتان را کاهش دهید. به عنوان مثال یکی از مدل های پرطرفدار دزدگیر، مدلی است که روی ریموت آن یک نمایشگر کوچک طراحی شده و در هنگام سرقت علاوه‌ بر به صدا در آمدن آژیر خودرو، آژیر و ویبره ریموت نیز فعال می‌شود و حتی روی نمایشگر باز بودن هر کدام از در‌ها را نمایش می‌دهد

قفل پدال

به گفته فروشندگان وسایل جانبی خودرو قفل فرمان کاملا قابل باز کردن است و تنها با کندن غربیلک فرمان و جایگزین کردن غربیلک دیگر به جای آن می توان قفل فرمان را به راحتی باز کرد که انجام چنین کاری برای دزدان حرفه ای مثل آب خوردن است و ما شاهد خبرهای سرقتی هستیم که علی رغم داشتن قفل فرمان دزدیده شده اند. اما از این جهت می گویند که قفل پدال بهتر است چون که سارق مجبور است بنشیند و دید کافی نسبت به بیرون ماشین ندارد تا در صورت آمادن صاحب ماشین سریعا فرار کند و تنها مزیت دیگر آن به تاخیر افتادن باز کردن قفل پدال است.

قفل چرخ

یکی دیگر از راهکارهای ایجاد امنیت برای خودرو استفاده از قفل چرخ است. استفاده از قفل چرخ شاید بتواند محافظی برای جلوگیری از به سرقت رفتن رینگ و لاستیک خودرو باشد.

سوئیچ مخفی راهکاری امن برای جلوگیری از سرقت ماشین

یکی از راهکار های تخصصی و شاید قدیمی مقابله با سرقت خودرو داشتن سوئیچ مخفی برای خودرو است. همانطور که از نام آن پیداست، در سوئیچ مخفی کاربر سیستمی را در خودروی خود ایجاد می‌کند که بدون آن امکان روشن کردن خودرو وجود نخواهد داشت. اغلب افراد در خودرو‌های قدیمی سوئیچی را به صورت مخفی در بخشی از خودرو قرار می‌دادند که با قطع کردن آن برق رسانی به سیستم احتراق یا همان کوئل قطع می‌شد و دیگر سارق نمی‌توانست خودرو را روشن کند و البته چون این سوئیچ نیز مخفی است، نمی‌توانست آن را بیابد. اما در خودرو‌های امروزی پیچیدگی‌های زیادی در بخش الکترونیک خودرو وجود دارد و شاید چندان درست نباشد که سیم‌کشی جدیدی را برای ایجاد سوئیچ مخفی انجام دهید اما می‌توانید به سراغ جعبه فیوز خودرو خود بروید و فیوز مربوط به بخش سوخت رسانی و یا کوئل را خارج کنید تا در نتیجه آن خودرو دیگر روشن نشود و بدون شک سارق نیز وقت کافی برای عیب یابی خودرو نخواهد داشت و عملا موفق به سرقت خودرو نخواهد بود

یکی از روش هایی که به شما کمک می کند تا خودروی دزدیده شده خود را پیدا کنید، استفاده از دستگاه های ردیاب جی پی اس ماشین است. ردیاب های جی پی اس ماشین می تواند مکان دقیق خودروی دزدیده شده را در هر لحظه به شما اطلاع دهند و به شما در پیدا کردن آن کمک کنند. اطلاعات خروجی از ردیاب خودرو به پلیس این امکان را می دهد که خودرو را ردیابی کند و ماشین دزدیده شده را در کمترین زمان به شما بازگرداند.

قفل درب کاپوت

از دیگر موارد سرقتی دیگر سرقت باطری، کامپیوتر و ادوات دیگر است که با داشتن قفل درب کاپوت می توانید مانع از باز شدن کاپوت ماشین خود شوید. قفل کاپوت به صورتی طراحی شده که حتی اگر اهرم باز کننده کاپوت که داخل کابین خودرو قرار داد توسط سارقین کشیده شود درب باز نمی‌شود، چون قفل مربوطه از جلوی کاپوت آزاد شود تا اجازه بازکردن درب کاپوت داده شود. بنابراین با این قفل نیز می‌توانید یک قدم به جلوگیری از سرقت خودرو نزدیک‌تر شوید.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۰۹/۲۳-۱۰:۴۵/ی