زمان پرداخت اولین مرحله یارانه ۱۲۰ هزار تومانی/ دولت مخالف یارانه جدید است

مهاباد/بالویز.عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:در این خصوص نماینده دولت گفت،که امکان اجرایی کردن آن نیست اما دولت باید برای آن فکری کند. به گزارش سرویس اقتصادی،پایگاه خبری بالویز“بهزاد رحیمی” اظهار داشت: طرح پرداخت یارانه کالا که در روز گذشته کلیات آن تصویب شد نتوانستیم جزئیات آن را تصویب کنیم و فعلا […]

مهاباد/بالویز.عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:در این خصوص نماینده دولت گفت،که امکان اجرایی کردن آن نیست اما دولت باید برای آن فکری کند.

به گزارش سرویس اقتصادی،پایگاه خبری بالویز“بهزاد رحیمی” اظهار داشت: طرح پرداخت یارانه کالا که در روز گذشته کلیات آن تصویب شد نتوانستیم جزئیات آن را تصویب کنیم و فعلا تا دو هفته آینده امکان رسیدگی به آن فراهم نیست.

“رحیمی” با اشاره به مخالفت نماینده دولت با این طرح، عنوان کرد: در این خصوص نماینده دولت گفت که امکان اجرایی کردن آن نیست اما دولت باید برای آن فکری کند منابع تامین این طرح نیز پیش‌بینی شده ولی با این شرایط چاره‌ای نیست و مردم در فشار هستند.

کلیات طرح پرداخت یارانه ۶۰ و ۱۲۰ هزار تومانی تصویب شده و براساس اظهارات نمایندگان مجلس قرار است از مهر ماه به مدت شش ماه این یارانه به ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور پرداخت شود.

براساس این طرح تا پنج نفر از خانوارهای ایرانی مشمول دریافت این یارانه می‌شوند اما به همه افراد مبلغ یکسانی پرداخت نمی‌شود، به عبارت دیگر ۲۰ میلیون نفر از جمعیت که کم‌درآمد یا تحت پوشش نهادهای حمایتی مثل بهزیستی و کمیته امداد هستند به ازای هر نفر ۱۲۰ هزار تومان تا سقف ۶۰۰ هزار تومان(سقف پنج نفر) دریافت می‌کنند.

گروه دوم نیز که جمعیت ۴۰ میلیون نفری را شامل می‌شود به ازای هر فرد ۶۰ هزار تومان تا سقف ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند، اما این یارانه به صورت نقدی نیست و به صورت اعتبار خرید کالاهای اساسی به خانوارها داده می‌شود.

مهاباد-پایگاه خبری تحلیلی بالویز-۹۹/۰۷/۱۳-۱۳:۵۳/ی