درخشش فیلمسازان،سینمای جوانان مهاباد در سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس آذربایجان غربی

 

دو کارگردان انجمن سینمای جوانان مهاباد جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم و عکس استان را دریافت کردند

مهاباد-بالویز،سفیر-رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد،گفت: فیلمسازان جوان،انجمن سینمای جوانان مهاباد در سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس استان خوش درخشیدند.

به گزارش سرویس فرهنگی و هنری ، پایگاه خبری تحلیلی بالویز«رحیم بایزیدی» اظهار داشت: دیپلم افتخار وجایزه نقدی  بهترین کارگردانی فیلم داستانی سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس آذربایجان غربی به کارگردانم فیلم ” سمفونی شهر” سینا الیاسی زاده تعلق گرفت.

« بایزیدی » افزود: در بخش جشنواره فیلم های مستند ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم مستند جشنواره به فیلم مستند ” سازی ناساز” به کارگردانی شاهین کریمی اهداء شد.

وی ادامه داد : دو اثر از عکاس سینمای جوان مهاباد “فایق اشترابه ” نیز به با موضوع مستند اجتماعی بخش نمایشگاه این جشنواره راه یافت .

رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد بیان کرد: تعداد ۷۵۶ اثر از ۸۸ عکاس به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که ۴۵۴اثر تک عکس و ۲۷ مجموعه با ۳۱۳ قطعه از ۶۵ عکاس مرد و ۲۳ عکاس زن به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود.

وی همچنین بیان کرد:۵۴ فیلم داستانی،۲۳ فیلم مستند،۵ فیلم تجربه گرا و سه انیمشن در مجموع ۸۶ فیلم به بخش فیلم جشنواره ارسال گردیده بود.

سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس استان آذربایجان غربی روز پنجشنبه با حضور مسئولین استانی ، فیلمسازان ،هنرمندان،عکاسان و پیشکسوتان با معرفی برگزیدگان خود در ارومیه به کار خود پایان داد.

انجمن سینمای جوانان مهاباد یکی از ۵۹ دفتر فعال در زمینه فیلمسازی در جنوب استان آذربایجان غربی است که دارای بیش از سه دهه است در زمینه آموزش فیلمسازی و تولید فعالیت می کند.

مهاباد-پایگاه خبری تحلیلی بالویز-۹۹/۰۶/۲۰-۱۶:۰۰/پ

درخشش فیلمسازان،سینمای جوانان مهاباد در سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس آذربایجان غربی 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.