هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای جنوب آذربایجان غربی

مهاباد – بالویز ( سفیر) سازمان هواشناسی کشور با صدورهشدارنارنجی از رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید روز چهارشنبه در پنج استان کشور خبر داد  به گزارش سرویس اجتماعی ،پایگاه خبری تحلیلی “بالویز “در هشدار سازمان هواشناسی آمده است که این شرایط جوی چهارشنبه  (۱۷ اردیبهشت) در جنوب آذربایجان غربی، غرب […]

مهاباد – بالویز ( سفیر) سازمان هواشناسی کشور با صدورهشدارنارنجی از رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید روز چهارشنبه در پنج استان کشور خبر داد 

به گزارش سرویس اجتماعی ،پایگاه خبری تحلیلی “بالویز “در هشدار سازمان هواشناسی آمده است که این شرایط جوی چهارشنبه  (۱۷ اردیبهشت) در جنوب آذربایجان غربی، غرب آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب کردستان و غرب کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود.

از این‌رو احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و وقوع سیلاب ناگهانی و تگرگ و صاعقه در این مناطق دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی در ادامه هشدار خود تاکید کرده است که طی این مدت از هرگونه تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و فعالیت کوهنوردی خودداری شود. مدیریت سدها و آمادگی دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها برای جلوگیری از خسارات احتمالی سیلاب، روان‌آب و آبگرفتگی معابر عمومی از توصیه‌های سازمان هواشناسی است.

هشدار نارنجی به معنای آن است که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال دارد و خسارت‌های احتمالی را سبب می‌شود. این هشدار جهت آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

مهاباد- پاگاه خبری تحلیلی بالویز – ۹۹/۰۲/۱۷  – ۱۱:۵۹