کرونا به “فرهنگ و هنر”استان کرمانشاه؛ ۱۲۲ میلیارد تومان خسارت زد

مهاباد – بالویز( سفیر) مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، خسارت ناشی از شیوع کرونا، به حوزه “فرهنگ و هنر” تاکنون، بالغ بر ۱۲۲ میلیارد تومان اعلام کرد. به گزارش سرویس فرهنگی و هنری ،پایگاه خبری تحلیلی ” بالویز ”   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ از پیگیری خسارات اصحاب فرهنگ، هنر، نشر، سینما، […]

مهاباد – بالویز( سفیر) مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، خسارت ناشی از شیوع کرونا، به حوزه “فرهنگ و هنر” تاکنون، بالغ بر ۱۲۲ میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش سرویس فرهنگی و هنری ،پایگاه خبری تحلیلی ” بالویز ”   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ از پیگیری خسارات اصحاب فرهنگ، هنر، نشر، سینما، رسانه، آموزشگاه‌ها، چاپ، موسسات، کانون ها و صنوف فرهنگی استان کرمانشاه خبر داد.

فاضلی گفت: خسارت اصحاب فرهنگ، نشر، هنر، سینما، رسانه، آموزشگاه ها، چاپ، موسسات، کانون‌ها و … به دلیل شیوع ویروس کورنا در استان، مورد پیگیری جدی می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: همان طوری که بخش‌های تولیدی و خدماتی کشور از تعطیلی ناشی از ویروس کرونا دچار خسارت شده‌اند، حوزه “فرهنگ و هنر”  نیز متحمل آسیب‌هایی شده و تقریبا همه بخش‌های این حوزه از ابتدای شیوع ویروس، حدود ۲ ماه تعطیل شده است.

فاضلی اظهار داشت: اجرای موسیقی و تئاتر که در استان به شکل گسترده برگزار می‌شد، اکنون دچار مشکل شده و حتی تعدادی از هنرمندانی که فقط از طریق کارهای هنری چون اجرای موسیقی، تئاتر و امثال این‌ها امرار معاش می کردند، در بحران مالی به سر می‌برند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: همه بخش‌های “فرهنگ و هنر”  کرمانشاه از جمله کانون های تبلیغاتی، چاپ، نشر، موسیقی، هنرهای تجسمی، آموزشگاه‌ها و هنرستان‌ها تعطیل هستند؛ موسسات فرهنگی و هنری و موسسات قرآنی فعالیت نمی‌کنند و درآمدهایشان از این راه قطع شده است و در کنار آن، هزینه‌های اجاره و تعهدات نسبت به طرف‌های قرارداد نیز وجود دارد که در نهایت آسیب‌های زیادی را به بدنه فرهنگ استان وارد کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه ادامه داد: بایستی شرایطی را فراهم کنیم تا هنرمندان در خانه با تولیدات هنری و فعالیت در فضای مجازی تا حدودی کمبودها را جبران ‌کنند؛ مسابقات و جشنواره‌های مختلف هنری به صورت اینترنتی برگزار ‌شود و دولت نیز تسهیلات حمایتی برای این بخش درنظر گرفته است تا هنرمندان بتوانند با تولیدات هنری خود و انتشار در فضای مجازی، آرامش را به جامعه تزریق کنند.

وی با اشاره به فعالیت ‌ اصحاب رسانه کرمانشاه نیز گفت: پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های استان در بخش‌های مختلف خبری دراین شرایط بحرانی، حاضر شده و در راه تهیه خبر و گزارش به منظور آگاه سازی مردم نسبت به مراقبت‌های بهداشتی اقدامات بسیاری را انجام می‌دهند.

بهرام فاضلی در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای همه مردم و گذر از این بحران گفت: با پیگیری‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، خسارات وارده به حوزه فرهنگی استان، تاکنون بالغ بر ۱۲۲ میلیارد تومان برآورد شده است که با ادامه تعطیلی فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای استان یقینا این میزان خسارت، افزایش خواهد یافت.

مهاباد – پایگاه خبری تحلیلی بالویز – ۹۹/۰۱/۳۱ – (۲۳:۲۶)