سقوط بمب‌افکن آمریکایی در افغانستان

به گزارش بالویز؛ صبح امروز برخی از رسانه‌های افغانستان از سقوط یک بمب‌افکن آمریکایی در منطقه «لر» واقع در شهرستان «واشیر» ولایت هلمند خبر دادند. مدعی شد صبح امروز یک بمب‌افکن آمریکایی در هلمند افغانستان را مورد هدف قرار داده است. صبح امروز برخی از رسانه‌های افغانستان از سقوط یک بمب‌افکن آمریکایی در منطقه «لر» […]

به گزارش بالویز؛ صبح امروز برخی از رسانه‌های افغانستان از سقوط یک بمب‌افکن آمریکایی در منطقه «لر» واقع در شهرستان «واشیر» ولایت هلمند خبر دادند.

مدعی شد صبح امروز یک بمب‌افکن آمریکایی در هلمند افغانستان را مورد هدف قرار داده است.

صبح امروز برخی از رسانه‌های افغانستان از سقوط یک بمب‌افکن آمریکایی در منطقه «لر» واقع در شهرستان «واشیر» ولایت هلمند خبر دادند.

بر اساس اعلام طالبان این بمب‌افکن راهبردی از نوع B52، بوده که در این منطقه از سوی نیروهای این گروه مورد شلیک قرار گرفته است.

طالبان همچنین مدعی شد که این بمب‌افکن پس از آتش گرفتن، سقوط کرده و تمامی سرنشینان آن کشته شده‌اند.

«قاری محمد یوسف» سخنگوی طالبان در صفحه توئیتر خود سقوط این بمب‌افکن آمریکایی در هلمند توسط طالبان را تایید کرد.

هنوز هیچ مقام رسمی دولت افغانستان و نیز مقامات ناتو در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

به گزارش العالم، ۲ شب پیش، ۴ سرباز ارتش آمریکا، در انفجار بمبی در نزدیکی پایگاه هوایی بگرام افغانستان کشته و ۳ سرباز آمریکایی دیگر مجروح شدند.

این انفجار در حالی صورت گرفت که واشنگتن در حال مذاکره با گروه طالبان برای خروج از افغانستان است. واشنگتن تا کنون دو دور مذاکره با طالبان برگزار کرده و انتظار می‌رود که سومین دور مذاکره طی ماه جاری برگزار شود.

گروه طالبان، مسوولیت حمله به ارتش آمریکا را برعهده گرفت.