میزان خرید تضمینی گندم در سردشت به بیش از ۶۰۰ تن رسید

مهاباد/بالویز/مدیر جهاد کشاورزی سردشت گفت:میزان خرید تضمینی گندم در سردشت به بیش از ۶۸۲ تن رسید. به گزارش سرویس اقتصادی،پایگاه خبری بالویز“احمد علی پور”اظهار کرد:تاکنون ۶۸۲ تُن گندم در این شهرستان خریداری شده است. مدیر جهاد کشاورزی سردشت با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵۴۰ تن گندم توسط سه مرکز خرید دولتی انجام شده […]

میزان خرید تضمینی گندم در سردشت به بیش از 600 تن رسید

مهاباد/بالویز/مدیر جهاد کشاورزی سردشت گفت:میزان خرید تضمینی گندم در سردشت به بیش از ۶۸۲ تن رسید.

به گزارش سرویس اقتصادی،پایگاه خبری بالویز“احمد علی پور”اظهار کرد:تاکنون ۶۸۲ تُن گندم در این شهرستان خریداری شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سردشت با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵۴۰ تن گندم توسط سه مرکز خرید دولتی انجام شده بود،افزود:در سال جاری فقط یک مرکز فعال در این شهرستان گندم کشاورزان را خریداری می کند.

او تصریح کرد: براساس پیش بینی انجام شده تا پایان فصل برداشت گندم حدود هزار و ۲۰۰ تُن گندم از کشاورزان خریداری شود.

مدیر جهاد کشاورزی سردشت با بیان اینکه به دلیل خشکسالی حاکم بر منطقه، میزان تولید گندم با کاهش ۲۵ درصدی روبه رو است، اظهار داشت: در سال زراعی جاری در سطح هشت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی دیم و ۶۰۰ هکتار اراضی آبی این شهرستان گندم کشت شده است.

وی بیان کرد: امسال پیش بینی می شود از هر هکتار از مزارع دیم ۸۰۰ کیلوگرم و از مزارع آبی در هر هکتار ۲.۴ تن گندم برداشت شود که این میزان در سال زراعی گذشته به ترتیب ۱.۱ و سه تن بود.

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت خشکسالی متاسفانه عملکرد در سطح گندمزارهای شهرستان پایین آمده و انتظار می رود حدود ۶ هزار تن گندم دیم و ۲ هزار تن گندم آبی برداشت شود.

“علی پور” افزود: قیمت تضمینی خرید گندم برای هر کیلوگرم در سال جاری ۵۰ هزار ریال تعیین شده است.

وی از کشاورزان درخواست کرد:گندم مازاد بر مصرفشان را به مراکز خرید شرکت تعاون روستایی تحویل دهند.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۰/۰۴/۳۱-۱۱:۰۷:۵۲ / خبر ۲۷۷۳/ کد خبر ۱۳۳۲۳/ پ