استفاده مجدد از ژیلت‌‌ و تیغ های یک‌ بار مصرف ممنوع!

مهاباد/بالویز/استفاده مجدد از ژیلت‌‌های یک‌ بار مصرف به دلیل گیر کردن پوسته های مرده بدن می تواند سلامتی افراد رابه خطر بیندازد. به گزارش سرویس سلامت،پایگاه خبری بالویز،این ژیلت‌‌ها چون معمولا دو تا پنج تیغه‌اند و اغلب فاصله تیغه‌‌ها به یکدیگر نزدیک است، نباید بیش از یک‌ بار استفاده شوند. چون موهای تراشیده شده و […]

استفاده مجدد از ژیلت‌‌ و تیغ های یک‌ بار مصرف ممنوع!

مهاباد/بالویز/استفاده مجدد از ژیلت‌‌های یک‌ بار مصرف به دلیل گیر کردن پوسته های مرده بدن می تواند سلامتی افراد رابه خطر بیندازد.

به گزارش سرویس سلامت،پایگاه خبری بالویز،این ژیلت‌‌ها چون معمولا دو تا پنج تیغه‌اند و اغلب فاصله تیغه‌‌ها به یکدیگر نزدیک است، نباید بیش از یک‌ بار استفاده شوند.

چون موهای تراشیده شده و پوسته‌‌های مرده بدن در میان این تیغه‌‌ها گیر کرده و تقریبا شست‌ و شوی آنها از لابه‌لای این تیغه‌‌ها نا ممکن است.

در نتیجه این ژیلت‌ها پس از هر بار مصرف باید دور انداخته شوند. چون نه‌ تنها باعث ایجاد بیماری‌های پوستی می‌ شوند بلکه می‌‌توانند محیط حمام را آلوده به بسیاری از قارچ‌‌ها و باکتری‌‌ها کنند.

ژیلت های یک بار مصرف ارزان قیمت احتمال بیماری زایی را افزایش می دهند و نباید مردم از آنها استفاده کنند.

در تولید دسته پلاستیکی این نوع ژیلت ها از بی کیفیت ترین پلاستیک های ضایعاتی که می تواند حساسیت های پوستی، آلرژی و امثال آن را ایجاد کند، به جای پلاستیک های خوراکی استفاده می شود.

علاوه بر آن تیغه های این ژیلت به جای فلز مرغوب استیل از فلزات نامرغوبی ساخته می شود که در مجاورت با رطوبت حمام زنگ زده و میکروب ها را به خود جذب می کند.

چند نکته مهم در استفاده از ژیلت

روی پوست خشک هرگز از ژیلت استفاده نکنید.این کار باعث صرفه جویی زمان می شود اما باعث به وجود آمدن برجستگی های کوچک قرمزی بر روی پوست می شود.

مصرف ژل ها و خمیرهای مخصوص اصلاح برای روان تر شدن حرکت ژیلت بر روی پوست،ساخته شده اند.

در صورت عدم استفاده از این محصولات بدون شک پوست خود را توسط ژیلت زخمی، پاره و یا متورم خواهید کرد. حتی استفاده از آب خالی بهتر از اصلاح بر روی پوست خشک است.

استفاده از تیغ یکبار مصرف بیش از یک هفته ممنوع !!!

اگر روزانه صورت و بدن خود را اصلاح می کنید بهتر است ژیلت خود را هفته ای یکبار دور بیاندازید.

کند شدن تیغه ها علاوه بر ایجاد تورم،پارگی و یا جراحت در پوست،حاوی باکتری هایی هستند که موجب عفونت می شوند.

بنابراین هرگاه احساس کردید ژیلت پوست شما را می کشد،آن را دور بریزید.

اصلاح بدن با سرعت خیلی زیاد ممنوع!!!

اصلاح بدن با سرعت، پوست را زخمی و یا متورم می کند.بهتر است ژیلت را به آرامی روی پوست خود بکشید.

اگر پوست شما زخمی شد موجب خونریزی می گردد.بنابراین باید آن نقطه را فشار دهید تا خون بند بیاید.

اگر برای خارج شدن از حمام عجله دارید،یک داروی قابض روی زخم خود بگذارید تا مانع خونریزی شود،سپس کمی ضد عرق روی آن بمالید.

عدم اصلاح بر خلاف جهت رویش مو

با اینکه اصلاح در جهت خلاف رویش مو باعث تماس بهتر ژیلت با پوست شما می شود ممکن است موجب درد نیز شود.

همچنین موجب رویش مو در درون پوست می شود.افرادی که دارای پوستی حساس هستند باید ژیلت را در جهت رویش مو کار ببرند.

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که در هنگام اصلاح،به پوست خود آسیب می زنید یا موهای زیر پوستی دارید،باید قبل از شروع اصلاح از یک ژل یا سرم بر روی پوست خود استفاده کنید.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۱۰/۱۳-۱۹:۵۵/ش