دستور ویژه استاندار آذربایجان غربی به دستگاه های اجرائی برای مقابله با سیلاب های احتمالی

دستور ویژه استاندار آذربایجان غربی به دستگاه های اجرائی برای مقابله با سیلاب های احتمالی

مهاباد/بالویز/استاندارآذربایجان غربی در خصوص مقابله با سیلاب های احتمالی به فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرائی استان دستور ویژه داد.

به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز“محمدمهدی شهریاری” در این دستور ویژه با اشاره به وقوع سیل در برخی نقاط کشور و ضرورت آمادگی واحدهای متولی در آذربایجان غربی بویژه در بحث مدیریت ریسک سیل تاکید کرد: ضرورت پیش بینی های سریع و دقیق با توجه به وقوع سیل های خسارت بار در نقاط مختلف کشور و احتمال تکرار در این استان ضرورتی مهم و حیاتی است. سازمان هواشناسی در این زمینه مسئولیت خطیری دارد.

وی افزود: لایروبی رودخانه ها بویژه رودخانه های پرخطر، هدایت و جمع آوری آبهای سطحی در شهرها باید در دستور کار مسئولین آب منطقه ای و شهرداری ها قرار بگیرد تا در صورت وقوع سیلاب و آبگرفتگی های احتمالی بتوان با کمترین خسارت بر آن فائق آمد.

استاندار آذربایجان غربی بسیج تمامی امکانات شهرستانی، رصد و پایش امکانات و ظرفیت ها و ایجاد هم افزایی برای موقع بحران و برگزاری جلسات مدیریت پاسخ در عملیات را از جمله وظایف مهم فرمانداران دانست و افزود: فرمانداران موظف هستند با استفاده از تمام ظرفیت های دولتی و بخش خصوصی و مشارکت عمومی نسبت به تقویت آمادگی ها اقدام نمایند. در صورت کوتاهی و سهل انگاری با خاطیان بطور قطع برخورد می شود.

“شهریاری” خاطرنشان کرد: به موازات تقویت آمادگی ها باید با استفاده از توانمندی سازمان های مردم نهاد و هلال احمر نسبت به آگاهسازی ساکنان روستایی و افرادی که در مناطق پرخطر زندگی می کنند اقدام نمود.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۰۹/۲۴-۱۶:۱۵/د

دستور ویژه استاندار آذربایجان غربی به دستگاه های اجرائی برای مقابله با سیلاب های احتمالی 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.