بیش از ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی برای آسیب دیده گان از کرونا در مهاباد پرداخت شد

بیش از ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی برای آسیب دیده گان از کرونا در مهاباد پرداخت شد

مهاباد/بالویز/رئیس اداره تعاون مهاباد گفت:۱۳ میلیارد تومان تسهیلات برای آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع بیماری کرونا در مهاباد پرداخت شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی،پایگاه خبری بالویز“بارزان دانشمند” اظهار داشت: ۵۵ میلیارد و تومان تسهیلات ویژه آسیب دیدگان از کرونا به این شهرستان اختصاص یافته که میزان سود آن ۱۲ درصد و مدت پرداخت آن ۲۴ ماه با مدت تنفس سه ماهه است.

او افزود: تاکنون ۱ هزار و ۴۷ کارفرما در مهاباد ثبت نام کرده‌اند که در کل برای ۲ هزار کارگر اشتغال زایی کرده اند.

“دانشمند” ادامه داد: ۱۴ رسته شغلی از جمله مراکز تولید و توزیع غذا‌های آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، تولید و توزیع پوشاک، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و آموزشگاه‌های رانندگی مشمول دریافت تسهیلات حمایتی در مقابل آسیب‌های شیوع ویروس کرونا هستند.

مدیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی مهاباد با اشاره به اینکه ۷ دستگاه اجرایی و بانک ها، مسوول اجرایی شدن این طرح در این شهرستان هستند، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی باید برای شناسایی متقاضیان واقعی تمهیدات لازم را در دستور کار قرار دهند تا در صورت تمایل، افراد حائز شرایط با تکمیل مدارک به بانک‌ها معرفی شده و تسهیلات را دریافت کنند یا در صورت تمایل نداشتن، تعیین تکلیف شوند.

او بیان کرد: در این قالب، رانندگان و غیربیمه‌ای‌ها ۶ تا ۸ میلیون تومان، بنگاه‌های اقتصادی برای هر کارگر شاغل ۱۲ میلیون تومان، واحد‌های کارگری تعطیل شده اجباری ۱۶ میلیون تومان برای هر کارگر پرداخت می‌شود.

“دانشمند” اضافه کرد:تسهیلات ویژه‌ای نیز برای کارفرمایان در نظر گرفته شده که در نظر نگرفتن چک‌های برگشتی و بدهی‌های بانکی بین ماه‌های فروردین تا خرداد امسال از جمله این تسهیلات است.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۰۹/۲۳-۱۵:۳۵/ی

بیش از ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی برای آسیب دیده گان از کرونا در مهاباد پرداخت شد 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.