اولین مربی تاریخ والیبال ایران در بالاترین سطح والیبال دنیا

مهاباد/بالویز/تیم والیبال زنیت کازان با هدایت آلکنو در هفته نخست لیگ قهرمانان اروپا به مصاف ‌ای سی اچ اسلوونی می‌رود که دو لژیونر ایرانی را در اختیار دارد. به گزارش سرویس ورزشی،پایگاه خبری بالویز،و به نقل از خبرگزاری میزان،تیم والیبال زنیت کازان با هدایت آلکنو در هفته نخست لیگ قهرمانان اروپا به مصاف‌ای سی اچ […]

اولین مربی تاریخ والیبال ایران در بالاترین سطح والیبال دنیا

مهاباد/بالویز/تیم والیبال زنیت کازان با هدایت آلکنو در هفته نخست لیگ قهرمانان اروپا به مصاف ‌ای سی اچ اسلوونی می‌رود که دو لژیونر ایرانی را در اختیار دارد.

به گزارش سرویس ورزشی،پایگاه خبری بالویز،و به نقل از خبرگزاری میزان،تیم والیبال زنیت کازان با هدایت آلکنو در هفته نخست لیگ قهرمانان اروپا به مصاف‌ای سی اچ اسلوونی می‌رود که دو لژیونر ایرانی را در اختیار دارد.

ولادیمیر آلکنو سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران که هدایت تیم متمول و نام‌آشنای زنیت کازان را نیز بر عهده دارد باید برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا  این هفته در برلین و همراه زنیت به مصاف دیگر رقبای اروپایی برود.

اما نکته جالب توجه هم‌گروهی زنیت کازان با تیم ای‌سی‌اچ والی اسلوونی است که آکو کریمی را به عنوان مربی و امیرحسین توخته را به عنوان بازیکن در اختیار دارد، اس. بنابراین می‌توان از دیدار زنیت با نماینده اسلوونی در پایان هفته جاری، به عنوان نخستین رویارویی آلکنو با ایرانی‌ها یاد کرد.

از دیگر نکات مهم درخصوص آغاز لیگ قهرمانان اروپا حضور آکو کریمی به عنوان یک مربی ایرانی بر روی نیمکت هدایت یک تیم باشگاهی در این رقابت‌هاست چراکه والیبال دوستان برای نخستین بار در تاریخ این رشته در ایران شاهد حضور یک مربی ایرانی در لیگ قهرمانان اروپا خواهند بود.

حضور کریمی روی نیمکت نماینده اسلوونی در دیدار برابر زنیت که هدایتش برعهده آلکنو است، مطمئنا بر جذابیت‌های این بازی برای اهالی والیبال در ایران خواهد افزود.

همچنین توخته که رقابت سختی با دیگر سرعتی زن برای پوشیدن پیراهن تیم ملی دارد می‌تواند قابلیت‌هایش را در این بازی از نزدیک به آلکنو نشان دهد. همچنین باید یادآور شد در ترکیب تیم روسی بازیکنان بزرگی همچون اروین انگاپت فرانسوی و ماکسیم میخایلوف روسی حضور دارند.

بر همین اساس، رقابت‌های این گروه از روز سه‌شنبه به میزبانی برلین و با حضور تیم‌های زنیت کازان روسیه، یاسترزبسکی ویگل لهستان، برلین والی آلمان و ای‌سی‌اچ والی اسلوونی برگزار خواهد شد.

تیم اسلوونیایی که دو لژیونر ایرانی را در اختیار دارد روز (یکشنبه) لیوبلیانا را به مقصد برلین ترک کرد تا از روز سه شنبه به ترتیب به مصاف رقبای قدرتمندش برود.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۰۹/۱۸-۱۲:۰۰/س