دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص فوت “آدین ایمانی” نوزاد شیر خواره اطلاعیه منتشر کرد

مهاباد/بالویز/روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص فوت “آدین ایمانی” نوزاد شیر خواره و تنویر افکار و شفافیت موضوع اطلاعیه منتشر کرد. به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز،در رابطه با انعکاس مطالبی در رسانه‌های استان مبنی بر قصور پزشکی و صدور مجوز دفن یک نوزاد که در سردخانه دوباره علائم حیاتی پیدا کرده؛ جهت […]

دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص فوت "آدین ایمانی" نوزاد شیر خواره اطلاعیه منتشر کرد

مهاباد/بالویز/روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص فوت “آدین ایمانی” نوزاد شیر خواره و تنویر افکار و شفافیت موضوع اطلاعیه منتشر کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز،در رابطه با انعکاس مطالبی در رسانه‌های استان مبنی بر قصور پزشکی و صدور مجوز دفن یک نوزاد که در سردخانه دوباره علائم حیاتی پیدا کرده؛ جهت تنویرافکار عمومی و شفافیت در این راستا گزارش “دکتر یاسین یعقوبیان” متخصص بیماریهای کودکان و فوق تخصص بیماریهای قلبی از سوی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام منتشر می‌گردد.

در مورد شیرخوار آدین ایمانی به استحضار میرساند که شیرخوار ۴۵ روزه نامبرده به دلیل تشنج در تاریخ ۹۹/۹/۹ساعت ۴ بعدازظهر بعد از هماهنگی از مرکز آبدانان در بیمارستان امام (ره) بستری گردیده است.

نامبرده سابقه بستری به مدت ۱۶ روز در بیمارستان آیت‌الله طالقانی ایلام به دلیل هیپوکسی مغزی داشته که در این مدت و بعد از آن به دلیل مشکلات مغزی توانایی تغذیه از راه دهان را نداشته و توسط لوله معده تغذیه شده است.

بیمار ابتدا در بخش اطفال بستری و بدلیل اختلال تنفس به بخش مراقبت های ویژه کودکان منتقل و تحت مداوا قرار می گیرد و در مدت بستری افت فشارخون و کاهش سطح هوشیاری شدید داشته و در نهایت با کاهش ضربان قلب و قطع تنفس تحت عملیات احیاء قلبی تنفسی قرار گرفته و بعد از عدم موفقیت، قطع عملیات احیاء صورت گرفته است.

پس از آن نیز متوفی به سردخانه بیمارستان منتقل و سپس با رضایت والدین جهت دفن،اجازه انتقال توسط بیمارستان صادر گردیده که مجدداً در بیمارستان رسول اکرم(ص) آبدانان ادعا شده که ضربان قلب برگشت نموده و علائم حیاتی ظاهر گردیده است.

به اطلاع می رساند با توجه به اینکه این رخداد نادر بوده،اما هر چندگاه ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد و گزارش‌های متعددی در این ارتباط قابل استناد است.

مطالب فوق‌الذکر شرح حال و وضعیت بیماری و بستری و اقدامات انجام شده برای نوزاد از دکتر یاسین یعقوبیان متخصص بیماریهای کودکان و فوق تخصص بیماریهای قلبی و پزشک معالج این نوزاد است که جهت تنویر افکار عمومی منتشر می‌شود.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۰۹/۱۷-۱۱:۳۰/د