جزئیات کمک هزینه ۱۰۰ هزار تومانی برای ۳۰ میلیون خانوار ایرانی

مهاباد/بالویز/دولت در دور دوم حمایت‌های مالی کرونایی از اقشار آسیب‌پذیر کمک هزینه ۱۰۰ هزار تومانی برای ۳۰ میلیون خانوار را در نظر گرفته است. به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز“دولت در دور دوم حمایت‌های مالی کرونایی از اقشار آسیب ‌پذیرعلاوه بر پرداخت وام یک میلیون تومانی برای ۱۰ میلیون خانواده و کمک هزینه ۱۰۰ هزار […]

جزئیات کمک هزینه 100 هزار تومانی برای 30 میلیون خانوار ایرانی

مهاباد/بالویز/دولت در دور دوم حمایت‌های مالی کرونایی از اقشار آسیب‌پذیر کمک هزینه ۱۰۰ هزار تومانی برای ۳۰ میلیون خانوار را در نظر گرفته است.

به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز“دولت در دور دوم حمایت‌های مالی کرونایی از اقشار آسیب ‌پذیرعلاوه بر پرداخت وام یک میلیون تومانی برای ۱۰ میلیون خانواده و کمک هزینه ۱۰۰ هزار تومانی برای ۳۰ میلیون خانوار را در نظر گرفته است.

هفته گذشته دولت تصمیم گرفت برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا دور جدیدی از تعطیلی گسترده در سراسر کشور را اجرا کند.

با تعطیلی‌ کسب و کارها رییس جمهوری اعلام کرد که مساعدت‌های مالی برای گروهی از مردم در نظر گرفته است. 

این حمایت مالی شامل پرداخت چهارماه کمک هزینه بلاعوض و امکان دریافت وام بانکی است.

مبلغ کمک هزینه ۱۰۰ هزارتومان است که به مدت چهارماه (از ماه جاری تا پایان سال) به حساب ۳۰ میلیون نفر واجد شرایط پرداخت خواهد شد. 

طبق گفته رییس جمهوری برای ۱۰ میلیون خانواده نیز وام یک میلیون تومانی با بازپرداخت ۳۰ ماهه پرداخت می‌شود.

البته دولت پیش از این نیز وام یک میلیون تومانی به ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر در ۳۰ قسط پرداخت کرد و تا کنون پنج قسط آن از خانوار کسر شده است. 

تا کنون مشخصات دریافت‌کنندگان این کمک‌ها اعلام نشده است اما به طور معمول زنان سرپرست خانوار،کارگران روزمزد که درآمد ثابت ندارند و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در لیست افراد تحت حمایت طرح‌های دولتی قرار دارند.

اگر برای ۳۰ میلیون نفری که برای پرداخت یکصد هزار تومانی گزینش شده‌اند یارانه نقدی و کمک معیشتی هم پرداخت شود که احتمالا اینگونه خواهد بود پرداختی آنها از بابت یارانه نقدی دولت بین ۲۰۰ تا بیش از ۹۰۰ هزار تومان است.

بر این اساس، برای خانوار یک نفره که ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی، ۵۵ هزار تومان کمک معیشتی و ۱۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض کرونا دریافت می‌کنددر مجموع تا پایان سال هر ماه حدود ۲۰۰ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت خواهد شد.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۰۹/۰۴- ۱۲:۱۰/س