فراخوان جشنواره داستان «بانه» اعلام شد

فراخوان دوازدهمین جشنواره کشوری داستان «بانه» به دو زبان کُردی و فارسی و در سه بخش داستان کوتاه، کودک و نوجوان و مقاله با حضور فرماندار، جمعی از مسئولان، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر بانه در محل مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان رونمایی شد. به گزارش پایگاه خبری […]

فراخوان دوازدهمین جشنواره کشوری داستان «بانه» به دو زبان کُردی و فارسی و در سه بخش داستان کوتاه، کودک و نوجوان و مقاله با حضور فرماندار، جمعی از مسئولان، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر بانه در محل مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بالویز و به نقل از ایسنا، فرماندار شهرستان بانه در مراسم رونمایی از فراخوان این جشنواره که امروز (۳۰ تیرماه) برگزار شد اظهار کرد: فضای باز فرهنگی و هنری در چارچوب قانون می‌تواند بانه را به قطب جذب گردشگر فرهنگی تبدیل کند.

محمد امین‌زاده ادامه داد: برگزاری ۱۱ دوره موفق جشنواره داستان در بانه نشان پویایی فرهنگی در این شهرستان است و این به‌خاطر مردم فرهنگی و علاقه‌مند به کارهای فرهنگی و هنری است که همراه با اصحاب فرهنگ و هنر و انجمن‌های فرهنگی امروز رونمایی از فراخوان جشنواره دوازدهم را با قوت و انگیزه تمام انجام می‌دهند.

او بازار و رونق تجاری بانه را یک فرصت دانست که در کنار فعالیت‌های فرهنگی و برگزاری جشنواره‌های ملی و بین‌الملی بانه را به قطب جذب گردشگر در منطقه تبدیل می‌کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بانه نیز در ادامه با اشاره به این‌که مقدمات کار برای برگزاری باشکوه دوازدهمین جشنواره کشوری داستان «بانه» در آذرماه سال جاری فراهم شده است، گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره کشوری داستان «بانه» از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در سه‌ماهه اول سال جاری تجهیز شده است.

حمیدرضا خوشبخت بیان کرد: با موافقت اعضای محترم شورای شهر بانه و شهردار، نیروی انسانی لازم برای انجام امور دبیرخانه جشنواره کشوری داستان بانه از امروز فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

او ابراز امیدواری کرد با همفکری و همراهی موسسات فرهنگی و ادبی، انجمن‌ها، اصحاب فرهنگ و هنر و هنرمندان، تمام تلاش خود را جهت هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن این رویداد کلان فرهنگی و ادبی در شهر مرزی بانه به کار خواهند بست‌.

در پایان این مراسم ضمن معرفی فواد جهانی به عنوان دبیر دوازدهمین جشنواره کشوری داستان «بانه»، از فراخوان این جشنواره رونمایی شد.

پایگاه خبری تحلیلی بالویز / ۹۸/۰۴/۳۰