پیرمرد ۷۰ ساله پاوه ای پس از گذشت ۲۵ روز کرونا را شکست داد

پیرمرد ۷۰ ساله پاوه ای پس از گذشت ۲۵ روز کرونا را شکست داد
پیرمرد ۷۰ ساله پاوه ای پس از گذشت ۲۵ روز کرونا را شکست داد

 مهاباد/بالویز/مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاوه گفت:پیرمرد ۷۰ ساله پاوه ای پس از گذشت ۲۵ روز کرونا را شکست داد.

به گزارش اجتماعی،پایگاه خبری بالویز“جهانبخش ولدبیگی”اظهار داشت: این فرد با شرایط بیماری حاد تنفسی به بیمارستان قدس پاوه مراجعه کرد که بعلت وخامت وضعیت مریض توسط همکاران اورژانس اینتوباسیون در همان لحظه های اول انجام شد و پس از انجام آزمایش‌های لازم، ابتلای وی به ویروس کرونا با انجام تست PCR تشخیص داده شد.

“جهانبخش ولدبیگی” افزود: این پیرمرد در نتیجه حاد بودن بیماری و به دلیل کاهش سطح هوشیاری در حالت کما بوده و با استفاده از دستگاه ونتیلاتور نفس می کشید اما در نهایت توانست با تلاش شبانه روزی کادر درمانی بخش ICU و پیگیری های دلسوزانه “دکتر پیرصاحب متخصص داخلی “و اراده قوی این ویروس را شکست دهد.

‌وی افزود: این بیمار پس از ۲۵ روز بستری شدن در بخش ICU بیمارستان قدس پاوه به بخش داخلی بیمارستان منتقل و با وضعیت سلامتی و هوشیاری کامل ترخیص شد.

شهرستان پاوه یکی از ۱‌۴ شهرستان استان کرمانشاه ایران است و مرکز آن شهر پاوه است. مردمان شهرستان پاوه تقریبا ۷۵% به زبان کردی هورامی تکلم می‌گویند و ۲۵% از جمعیت شهرستان نیز به کردی جافی تکلم می‌کنند. گویش کردی هورامی بازمانده از کهن‌ترین زبان‌ها و از اصیل‌ترین گویش‌های زبان کردی است.

این شهرستان، سه بخش،پنج شهر و پنج دهستان دارد و بر اساس آمار ۱۳۹۵جمعیت آن۶۶،۵۸۷ نفر است.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۰۸/۰۳-۱۹:۴۰/ش

پیرمرد ۷۰ ساله پاوه ای پس از گذشت ۲۵ روز کرونا را شکست داد 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.