تعداد شهرستان های دارای وضعیت قرمز در کشور به ۱۸۷ شهر رسید

مهاباد/بالویز/سخنگوی وزارت بهداشت گفت:تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز در کشور از ۱۵۸ شهرستان در هفته‌‌ی گذشته به ۱۸۷ شهرستان در هفته جاری رسیده است. به گزارش سرویس اجتماعی ،پایگاه خبری بالویز “سیما سادات لاری” سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات واصله از شیوع بیماری در شهرستان‌های کشور، شاهد افزایش تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز در استان‌های […]

تعداد شهرستان های دارای وضعیت قرمز در کشور به 187 شهر رسید

 

مهاباد/بالویز/سخنگوی وزارت بهداشت گفت:تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز در کشور از ۱۵۸ شهرستان در هفته‌‌ی گذشته به ۱۸۷ شهرستان در هفته جاری رسیده است.

به گزارش سرویس اجتماعی ،پایگاه خبری بالویز “سیما سادات لاری” سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات واصله از شیوع بیماری در شهرستان‌های کشور، شاهد افزایش تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز در استان‌های آذربایجان غربی، اصفهان، بوشهر، تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، همدان و یزد هستیم.

وی ادامه داد: در مجموع تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز در کشور از ۱۵۸ شهرستان در هفته‌‌ی گذشته به ۱۸۷ شهرستان در هفته جاری رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در رابطه با میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیان کرد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور حدود ۴۲ درصد گزارش شده است که متاسفانه به کمترین میزان خود ظرف دو ماه و نیم گذشته رسیده است.

“لاری” ادامه داد: طی ۱۰ روز گذشته بیش از ۲۵۰ هزار بازرسی از مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی و کارگاهی در سطح کشور انجام شده که تعداد ۹ هزار مورد از اماکن مذکور به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و تعداد ۶۵۰ مورد از این اماکن پلمب شده‌اند.

وی در پایان گفت: با توجه به روند رو به رشد بیماری در کشور لزوم تقویت درکی واحد از این خطر مشترک که ماه‌هاست گریبانگیر مردم کشورمان شده است، امری اجتناب ناپذیر است و مطمئنا همکاری مردم در عمل به توصیه‌های بهداشتی مهم‌ترین اصل در قطع زنجیره بیماری است، امیدواریم با پرهیز از هر گونه رفتار اجتماعی خطر آفرین شاهد توقف شیوع گسترده‌ی  بیماری در کشور باشیم.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۰۷/۲۴/۱۳:۰۵/پ