افزایش حقوق کارکنان در سال آینده مشخص شد

مهاباد-بالویز-براساس آنچه دولت در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی کرده،میزان افزایش حقوق کارکنان به طور متوسط ۲۵ درصد لحاظ شده است. به گزارش سرویس اقتصادی ،پایگاه خبری بالویز،بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ اخیرا توسط رییس جمهور به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد و این سازمان نیز برای تنظیم لایحه بودجه بخشنامه را به دستگاه‌های اجرایی […]

مهاباد-بالویز-براساس آنچه دولت در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی کرده،میزان افزایش حقوق کارکنان به طور متوسط ۲۵ درصد لحاظ شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی ،پایگاه خبری بالویز،بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ اخیرا توسط رییس جمهور به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد و این سازمان نیز برای تنظیم لایحه بودجه بخشنامه را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده است.

براساس ضوابط مالی ناظر در تهیه و تنظیم بودجه۱۴۰۰، افزایش ضریب ریالی حقوق به طور متوسط ۲۵ درصد تعیین شده است که دستگاه‌ها باید در چارچوب همین ضریب مشخص شده بودجه خود در سال آینده را در بخش جاری پیش‌بینی کند.

رقم قطعی افزایش حقوق کارکنان در نهایت به تصویب هیات وزیران رسیده و در لایحه بودجه گنجانده خواهد شد.

افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار نیز ۲۵ درصد تعیین شده و رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.

براین اساس، سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار کارکنان در بودجه سال ۱۴۰۰ حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه کار در سال ۱۳۹۹ پیش‌بینی خواهد شد.

مهاباد-پایگاه خبری تحلیلی بالویز-۹۹/۰۷/۱۱-۱۱:۲۸/ج