راه کارهای کاهش هزینه‌ برق کولردر منزل

مهاباد .به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بالویز ،با فرارسیدن فصل گرما و استفاده شهروندان از کولر ،نیاز است راهکارهای زیر مورد توجه قرار گیرد . زمان‌هایی که خارج از محل زندگی خود هستید، برای مثال به تفریح و یا کار در خارج از خانه مشغول هستید، کولرها را خاموش کنید. . فیلتر کولر را به […]

مهاباد .به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بالویز ،با فرارسیدن فصل گرما و استفاده شهروندان از کولر ،نیاز است راهکارهای زیر مورد توجه قرار گیرد

. زمان‌هایی که خارج از محل زندگی خود هستید، برای مثال به تفریح و یا کار در خارج از خانه مشغول هستید، کولرها را خاموش کنید.

. فیلتر کولر را به صورت منظم تمیز نمایید. (حدودا هر ۳ ماه یکبار) اما اگر از کولر به صورت مداوم استفاده می‌کنید، بهتر است اینکار را ماهانه انجام دهید.

. پرده‌های خانه را بکشید. با اینکار شما به خنک مانده فضای داخل خانه کمک می‌کنید.

. از کولر سقفی استفاده کنید. اینکار باعث می‌شود که دمای منزل حدود ۱۰ درجه سانتی‌گراد کاهش یابد.

. اگر کولر شما قدیمی شده است، بهترین کار تعویض آن و اقدام به خرید یک دستگاه کولر جدید می‌باشد. اینکار تا ۴۰ درصد هزینه‌های قبض را کاهش می‌دهد.

. به دنبال محل‌های نشتی و ترک‌ها بگردیدهمیشه از بسته بودن پنجره‌ها و منافذ اطمینان حاصل کنید.

. یک ترموستات هوشمند نصب کنید. با اینکار شما می‌توانید به میزان قابل توجهی از هزینه قبض برق را ذخیره کنید! این ترموستات‌ها به صورت هوشمند درجه هوای اتاق را اندازه می‌گیرند و در زمانی که دما در حد معتدلی باشد، کولر را خاموش می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی بالویز .۹۸/۰۳/۳۱