برداشت ۵۰ هزار تُن میوه از باغ های سقز

مهاباد-بالویز”سفیر-معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی سقز گفت:امسال پیش بینی می شود ۵۰ هزار تُن میوه از باغ های این شهرستان برداشت گردد. به گزارش سرویس اقتصادی ، پایگاه خبری تحلیلی بالویز “«محمدنافع علایی نیا »  افزود: شهرستان سقز دارای ۵ هزار و ۵۲۷ هکتار باغ مشتمل بر درختان دانه دار، هسته دار، میوه […]

مهاباد-بالویز”سفیر-معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی سقز گفت:امسال پیش بینی می شود ۵۰ هزار تُن میوه از باغ های این شهرستان برداشت گردد.

به گزارش سرویس اقتصادی ، پایگاه خبری تحلیلی بالویز “«محمدنافع علایی نیا »  افزود: شهرستان سقز دارای ۵ هزار و ۵۲۷ هکتار باغ مشتمل بر درختان دانه دار، هسته دار، میوه خشک است که میزان برداشت از آنها نسبت به سال گذشته بیش از ۳۵ درصد افزایش نشان می دهد.

«علایی نیا» اضافه کرد: باردهی مناسب، عدم سرمازدگی درست عام، تغذیه مناسب در پاییز، عملیات کود دهی به شکل چالکود، عملیات محلول پاشی، هرس به موقع و مبارزه چشمگیر با آفات و بیماری ها، نقش اساسی در حصول این میزان تولید داشته است.

وی یادآورشد: رغبت به سمت باغداری و احداث باغ های مناسب با رعایت اصول فنی در ۵ سال اخیر در شهرستان بیشتر شده است که امید است استفاده از این ظرفیت، باعث اشتغال بیشتر شود و ارتقای معیشت فعالان بخش کشاورزی را فراهم کند

شهرستان سقز یکی از شهرهای استان کردستان است که با مرکز استان ۱۸۰کیلومتر فاصله دارد

مهاباد-پایگاه خبری تحلیلی بالویز – ۹۹/۰۵/۱۲  – ی – ۱۶:۲۳