تلف شدن هزاران ماهی در رودخانه گردشیلان مهاباد در دستور کار یگان حفاظت محیط زیست مهاباد قرار گرفت

مهاباد-بالویز”سفیر-رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت:افراد سودجو با هدف صید ماهی باعث تلف شدن بیش از ۵۰ هزار قطعه ماهی رودخانه‌ای در این شهرستان شدند

به گزارش سرویس محیط زیست ،پایگاه خبری تحلیلی بالویز ” «فاروق سخنور» به دنبال انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر تلف شدن هزاران ماهی در رودخانه روستای “گرشیلان” مهاباد، پیگیری این موضوع در دستور کار یگان حفاظت این اداره قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی موضع مشخص شد فرد یا افرادی سودجو به منظور صید ماهی از این رودخانه اقدام به ریختن مواد سمی ( مرگ ماهی) به داخل آبگیرهای تشکیل شده در این رودخانه کرده‌اند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد با بیان اینکه در این حادثه بیش از ۵۰ هزار قطعه بچه ماهی بر اثر مسمومیت به مواد شیمیایی تلف شدند افزود: سودجویان در این ارتباط ماهی‌های بزرگ و قابل استفاده را از داخل آبگیر گرفته و بچه ماهی‌ها را رها کرده‌اند.

وی اضافه کرد: استفاده از مواد شیمیایی برای صید ماهی اقدامی غیرمعمول و غیرقانونی بوده که باعث تلف شدن دسته جمعی ماهی‌های کوچک و بزرگ شده و خسارات بسیار زیادی به محیط زیست و اکوسیستم منطقه وارد می‌کند.

وی تاکید کرد: مسمومیت ماهی‌ها بر اثر مواد شیمیایی باعث می‌شود که این مواد وارد بافت ماهی شده و در صورت مصرف ماهی‌های تلف شده توسط انسان احتمال مسمومیت نیز وجود دارد.

«سخنور» همچنین بیان کرد: مراتب از طریق تشکیل پرونده برای شناسایی عاملان این حادثه در مراجع قضایی در دست پیگیری است.

مهاباد-پایگاه خبری تحلیلی بالویز – منبع ایرنا – ۹۹/۰۵/۰۷ – س – ۱۸:۵۵

تلف شدن هزاران ماهی در رودخانه گردشیلان مهاباد در دستور کار یگان حفاظت محیط زیست مهاباد قرار گرفت 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.