آخرین خبرهای مبتلایان به بیماری کرونا در کشور

مهاباد – بالویز ( سفیر) – از روز ۲۹ بهمن تا  دیروز جمعه ۱۶ اسفند آخرین مبتلایان به بیماری کرونا ۴۷۴۷مورد گزارش شده است به گزارش سرویس خبری وبگردی اجتماعی ، پایگاه تحلیلی ” بالویز ” ۴۷۴۷مبتلا ، ۱۲۴نفر فوتی و ۹۱۳بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شده اند کیانوش جهانپور» رییس مرکز اطلاع رسانی […]

مهاباد – بالویز ( سفیر) – از روز ۲۹ بهمن تا  دیروز جمعه ۱۶ اسفند آخرین مبتلایان به بیماری کرونا ۴۷۴۷مورد گزارش شده است

به گزارش سرویس خبری وبگردی اجتماعی ، پایگاه تحلیلی ” بالویز ” ۴۷۴۷مبتلا ، ۱۲۴نفر فوتی و ۹۱۳بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شده اند

کیانوش جهانپور» رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: ترافیک سنگینی در مسیرهای شمالی کشور برقرار شده است، علیرغم همه هشدارها و مشکلاتی که این سفرها می تواند برای هموطنان داشته باشد، اما ما باز هم با آمار بالای ترافیک در این مسیرها روبرو هستیم، این استانها به هیچ وجه آمادگی پذیرایی از این مسافران را ندارند.

وی ادامه داد: برخی محدودیت ها در مبادی ورودی استانهای شمالی اعمال خواهد شد و پلاک های غیربومی برگردانده خواهند شد.

رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: کاهش ساعت کاری کارکنان در ادارات عمومی با هماهنگی استانداران و با مصوبه ستاد ملی و تایید رییس جمهور باید انجام شود، لذا هر گونه اقدامی خارج از مصوبات ستاد ملی در خصوص کاهش ساعت رسمی نیست.

وی درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا گفت: ۱۲۳۴ مورد قطعی بر آمار اضافه شده است. با توحه به فعال شدن نظام آزمایشگاهی کشور و فعالیت ۲۵ آزمایشگاه در سراسر کشور قاعدتا در سرعت تشخیص قطعی تاثیر گذاشته و نمودار صعودی ابتلا را داریم و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: مجموع آمار مبتلایان قطعی به ۴۷۴۷ نفر رسیده است. ۱۴۱۳ نفر در استان تهران مبتلا داریم که نسبت به جمعیت عدد بالایی است و بنابراین تهران کانون بیماری تلقی می‌شود.

جهانپور با اشاره به آمار تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ به تفکیک استانها گفت: تهران ۱۴۱۳ نفر، گیلان ۴۲۴ نفر، قم ۵۲۳ نفر، مرکزی ۲۲۸ نفر، قزوین ۱۷۶ نفر، البرز ۳۰۲ نفر، اصفهان  ۳۸۸ نفر، فارس ۸۱ نفر، خوزستان ۶۳ نفر، لرستان ۸۰ نفر، کردستان ۴۲ نفر، آذربایجان شرقی ۷۵ نفر، آذربایجان غربی ۱۱ نفر، اردبیل ۴۰ نفر، خراسان رضوی ۸۹ نفر، خراسان جنوبی ۱۸ نفر، خراسان شمالی ۱۵ نفر، سیستان و بلوچستان ۲۱ نفر، کرمان ۲۵ نفر، کرمانشاه ۲۷ نفر، بوشهر ۵ نفر، یزد ۵۷ نفر، کهگیلویه و بویراحمد ۶ نفر، چهارمحال و بختیاری ۱۴ نفر،  زنجان ۵۰ نفر، سمنان ۱۱۴ نفر، ایلام ۱۳ نفر، مازندران ۳۰۱ نفر، گلستان ۱۰۴ نفر، هرمزگان  ۱۹ نفر و همدان ۲۳ نفر مبتلا دارد.

جهانپور خاطرنشان کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان بر اثر این بیماری به ۱۲۴ نفر رسید.

وی تصریح کرد: تعداد بهبود یافتگان بر اثر این بیماری در کشور به بیش از ۹۱۳ نفر رسید و در طول این مدت، بیش از ۱۵ هزار و ۹۸۱ مورد مشکوک در بیمارستانها بستری شده‌اند.

وزیر بهداشت اعلام کرد براساس ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی مهدهای کودک، مراکز روزانه بهزیستی، مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال تعطیل هستند و محدودیت تردد در تمامی محورهای مواصلاتی کشور برقرار است. نمکی با گلایه از برخی هموطنانی که به مصوبات وزارت بهداشت بی‌توجهی می‌کنند از مردم خواست تا جایی که امکان دارد از منزل خارج نشده و خود قرنطینگی داشته باشند.

مهاباد- پایگاه خبری تحلیلی بالویز/۹۸/۱۲/۱۷