جدیدترین توصیه ها سازمان بهداشت جهانی ،برای پیشگیری از کرونا ویروس

مهاباد – بالویز ( سفیر ) – سازمان بهداشت جهانی ، جدیدترین توصیه ها برای پیشگیری از شیوع بیماری ،کووید۱۹را در ۱۶بند منتشر کرد به گزارش سرویس وبگردی خبری اجتماعی ، پایگاه تحلیلی بالویز ، جدترین توصیه های سازمان بهداشت جهانی منتشر کرده، به شرح زیر است ۱- ویروس کرونا از پوست سالم رد نمی […]

مهاباد – بالویز ( سفیر ) – سازمان بهداشت جهانی ، جدیدترین توصیه ها برای پیشگیری از شیوع بیماری ،کووید۱۹را در ۱۶بند منتشر کرد

به گزارش سرویس وبگردی خبری اجتماعی ، پایگاه تحلیلی بالویز ، جدترین توصیه های سازمان بهداشت جهانی منتشر کرده، به شرح زیر است

۱- ویروس کرونا از پوست سالم رد نمی شود و تا ده دقیقه روی پوست زنده است پس اگر دستکش ندارید نگران نباشید فقط نباید دست های خود را به بینی و دهان خود بزنید.

۲- ویروس کرونا در سطوح پارچه ای از شش ساعت تا ۱۲ ساعت وفلزی از دوازده ساعت تا ۲۰ ساعت و بر روی استیل ۲۰روز زنده است

۳- این ویروس تا ۶۰- درجه سانتیگراد زنده ولی در دمای ۳۰ درجه سانتیگراد به بالا میمیرد پس بهتر است شستشوها و نظافت ها را با آب گرم انجام داد.

۴- کرونا ویروس با آب گرم و مواد شوینده خانگی از بین میرود

۵- لباس ها را زیر نور مستقیم خورشید یا روی شوفاژ ها خشک کنید.

۶- با آب گرم حمام کنید.

۷- به هیچ وجه آب سرد و غذای سرد نخورید، آب گرم (چای گرم ، قهوه گرم ، و دمنوشهای گرم) بنوشید.

۸- کلونی ( محل تجمع) اصلی این ویروس در بینی است پس مرتب بینیتان را با آب گرم شستشو دهید.

۹- اگر به نوشیدنی گرم دسترسی ندارید آدامس بجوید تا گلویتان مرتب با آب دهانتان مرطوب و شستشو شود.

۱۰-محل زندگی و کارتان تهویه مناسب داشته باشد.

۱۱- اگر سرفه پیدا کردید و یا تنگی نفس حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید.نگذارید به مشکل تنفسی دچار شوید و سپس به دکتر مراجعه کنید چون شاید دیر باشد.

۱۲- اگر به بیرون از خانه می روید( کارمند، کارگر، مغازه دار و…)هستید، اولا : فاصله یک متر و نیمی  از دیگران را مراعات کنید و دوم: مهم بعلت اینکه این ویروس سنگین است (حدود۴۰۰-۵۰۰ نانومتر ) و به زمین می افتد پس کفش هایتان منبع مهم آلودگی است به هیچ وجه آنرا داخل خانه نیاورید .

۱۳- موقع عطسه کردن تا جائیکه امکان دارد از دیگران فاصله بگیرید و محکم با هر چیزی که در دسترس شما هست جلوی دهان و بینی خود را بگیرید و برای چند ثانیه ول نکنید تا تمام ترشحات جذب شود و پراکنده نشود.

۱۴- بعلت درشت بودن این ویروس هر ماسکی می تواند در محیط آلوده محفوظ کننده باشد( پارچه ای ، ویبریلی، با دستمال کاغذی و… )بشرطی که خشک باشد یعنی باید ماسک ها را مرتبا عوض کرد .

۱۵- لزومی ندارد همه ی لباسهایی که میپوشیم را بشوریم بلکه روی شوفاژ یا نور مستقیم خورشید آنرا آویزان کنید

۱۶- پس از شستشوی دستها وقتی به جای آلوده نمیرویم دستهایمان را با کرم یا وازلین مرطوب کنیم تا به مرور زمان به اگزما دچار نشویم.

مهاباد – پایگاه خبری تحلیلی بالویز /۹۸/۱۲/۱۴