سیامند رحمان ، قویترین مرد معلول فوق سنگین وزنه برداری جهان جان به جان آفرین تسلیم کرد

مهاباد – بالویز ( سفیر) –  سیامند رحمان ، قویترین مرد معلول فوق سنگین وزنه برداری پارالمپیک جهان روز یکشنبه بر اثر ایست قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد به گزارش سرویس خبری ورزشی ، پایگاه تحلیلی ” بالویز ” قویترین مرد معلول جهان در آستانه ۳۲سالگی بر اثر ایست قلبی شامگاه روز یکشنبه […]

مهاباد – بالویز ( سفیر) –  سیامند رحمان ، قویترین مرد معلول فوق سنگین وزنه برداری پارالمپیک جهان روز یکشنبه بر اثر ایست قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد

به گزارش سرویس خبری ورزشی ، پایگاه تحلیلی ” بالویز ” قویترین مرد معلول جهان در آستانه ۳۲سالگی بر اثر ایست قلبی شامگاه روز یکشنبه در بیمارستان نبی اکرم اشنویه دار فانی را وداع گفت

درگذشت ناگهانی سیامند رحمان، جوان پهلوان، قهرمان خوشنام جهان و پارالمپیک و مرد تاریخ ساز ایران عزیز اسلامی خیل عظیم عاشقان و دوستداران وی را که سال‌ها با قهرمانی‌های پی در پی و رکوردشکنی‌های خارق العاده اش مبهوت خود کرده و ملت ایران را شادمان و سرمست از غرور و افتخار کرده بود غرق در ماتم و اندوه کرد.

سیامند رحمان، وزنه‌بردار سنگین وزن اهل ایران متولد ۱۳۶۷ در اشنویه بود که در سال‌های گذشته در تیم ملی وزنه برداری حضور داشت و از افتخارات او می‌توان به قهرمانی پارالمپیک لندن ۲۰۱۲، پارالمپیک ریو ۲۰۱۶، پنج مدال طلا و یک نقره جهان اشاره کرد. او همچنین در بازی‌های پارا آسیایی گوانگجو ۲۰۱۰، اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ موفق به کسب مدال طلا شد.

سیامند رحمان نخستین بار در سال ۱۳۸۷ به اردوی تیم‌ملی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد و در مسابقات پارالمپیک لندن توانست در حرکت نخست وزنه ۲۷۰ کیلوگرمی و در حرکت دوم وزنه ۲۸۰ کیلوگرمی را مهار کرد و نشان طلای مسابقات را بدست آورد.

او همچنین در سومین حرکت خود درخواست وزنه ۳۰۱ کیلوگرمی را کرد تا رکورد جهان را که متعلق به خودش بود را یک کیلوگرم ارتقا دهد که موفق به انجام آن نشد و با همان وزنه ۲۸۰ کیلوگرم مدال طلا را گرفت.

در مسابقات پارا المپیک ۲۰۱۶ نیز رحمان یکی از امید‌های اصلی کاروان ایران در ریو برای کسب مدال طلا بود.

وی در دستهٔ ۱۰۷+ توانست در حرکت نخست وزنه ۲۷۰ و در حرکت دوم وزنهٔ ۳۰۰ کیلوگرمی و در حرکت سوم وزنهٔ ۳۰۵ کیلوگرمی را مهار کند و نشان زرین پارالمپیک را ازآن خود کند. این وزنه‌بردار ایرانی در حرکت چهارم که مخصوص افزایش رکورد است توانست وزنه سنگین ۳۱۰ کیلوگرمی را بالای سر ببرد و رکورد جهان را که در اختیار خودش بود ارتقا دهد.

سیامند رحمان از کشور ایران به عنوان برترین ورزشکار پارالمپیکی سال ۲۰۱۷ برگزیده شد.

سیامند پس از کسب مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن در ۲۰ شهریور ۱۳۹۱ به تیم وزنه‌برداری باشگاه پرسپولیس تهران پیوست.

همچنین او در بازی‌های آسیایی نیز موفق عمل کرد و در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ عملکرد بی نظیری داشت. او در جام‌های جهانی نیز خیلی خوب حضور داشت و ۵ مدال طلا بدست آورد.

سیامندِ خوش خنده همواره در یادها باقی خواهند ماند

مهاباد-پایگاه خبری تحلیلی بالویز -۹۸/۱۲/۱۱