حسن سالاری

امانت بیش از ۱۰ هزار عنوان کتاب به اعضای کتابخانه های مهاباد

سرانه کتابخانه‌ای در این شهرستان ۱.۲ مترمربع برای هر ۱۰۰ نفر است

مهاباد/بالویز/فرهنگی/رئیس کتابخانه های عمومی مهاباد از رشد ۳۵درصدی امانت کتاب به اعضای کتابخانه های های این شهرستان خبر داد.

به گزارش سایت خبری بالویز«حسن سالاری»گفت:۱۱ هزار عنوان کتاب طی سه ماهه اول امسال به اعضای کتابخانه‌های این شهرستان امانت داده‌شد. که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۳۵ درصدی را نشان می دهد.

وی اظهار کرد: همچنین امسال در مجموع ۶۸۰ نفر برای عضویت در کتابخانه مهاباد ثبت نام کردند. که با احتساب آن هم اکنون بیش از چهار هزار نفر،عضو کتابخانه های عمومی این شهرستان هستند.

«حسن سالاری»عنوان کرد:امسال همچنین بیش از ۳۳۵ عنوان کتاب در قالب ۳۷۷ جلد از طرف خیّران، شهروندان و علاقه مندان به مطالعه به کتابخانه های عمومی مهاباد اهدا شده‌است.

«سالاری» اضافه کرد: این کتاب ها پس از تایید و استعلام و ثبت در سامانه، بر اساس نیاز در قفسه ها قرار می گیرند تا اعضا و علاقه مندان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی مهاباد بیان کرد: هم اکنون پنج کتابخانه عمومی و مشارکتی شامل سه کتابخانه عمومی و ۲ کتابخانه مشارکتی در این شهرستان فعال است. و در آنها انواع کتاب با موضوع های متنوع و منابع مرجع، منابع دیداری و شنیداری و لوح فشرده نگهداری می‌شود.

«سالاری» بیان کرد: هم اکنون ۶۶ هزار و ۳۶۷ عنوان کتاب در قالب ۹۳ هزار و ۷۶۹ نسخه در کتابخانه های عمومی سطح شهرستان موجود است.

رئیس کتابخانه های عمومی مهاباد اعلام کرد: سرانه کتابخانه‌ای در این شهرستان ۱.۲ مترمربع برای هر ۱۰۰ نفر است.

او یادآور شد:مهاباد تاکنون ۲ بار توانسته‌در سطح کشور عنوان «شهر خلاق کتاب» را به خود اختصاص دهد. و سه روستای این شهرستان در ادوار مختلف به عنوان روستای دوستدار کتاب معرفی شدند. که این امر نشان‌دهنده اهمیت‌کتاب و مطالعه نزد مردم فرهنگ‌دوست مهاباد است.

شهرستان مهاباد با ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده‌است.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۳/۰۴/۱۲-۰۶:۰۰:۰۰/خبر۴۳۱۵/کدخبر۲۰۶۰۵/س ۱۶۵/