فرهاد فلاح

فعال بودن ۱۵۰ کتابخانه سیار روستایی در کشور

این کتابخانه ها به اقشار مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان خدمت رسانی می کند

مهاباد/بالویز/فرهنگی و هنری/معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: ۱۵۰ کتابخانه سیار روستایی در کشور فعال است.

به گزارش سایت خبری بالویز«فرهاد فلاح»افزود: ۱۵۰ کتابخانه سیار روستایی در شهرستان های مختلف کشور به ویژه مناطق محروم فعال است.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: این کتابخانه ها به اقشار مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان خدمت رسانی می کند.

«فرهاد فلاح »اضافه کرد: این کتابخانه ها در ۲ هزار و ۵۰۰ روستای سراسر کشور زمینه استفاده روزافزون از کتاب را فراهم می کنند.

وی اضافه کرد:کتابخانه های سیار ظرفیت بسیار خوبی هستند که می توان بسیار مفید از آنها در راستای اعتلای روزافزون فرهنگی به ویژه در قشر نوجوانان و کودکان استفاده کرد.

«فلاح» اظهار امیدواری کرد که با همراهی خیّران، زمینه توسعه این کتابخانه ها فراهم شود که باقیات صالحاتی نیز برای همه مردم به شمار می‌رود.

مدیرکل کانون پرورش فکری‌کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی هم در این آیین اظهار کرد:کتابخانه سیار روستایی سلماس پیام آور شادی و نشاط در روستاهای این منطقه است.

«زهرا آبسوران»گفت:تلاش برای توسعه این کتابخانه‌ ها البته با همراهی مردم و خیّران همواره در دستور کار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوده‌است.

به گزارش سایت خبری بالویز،کتابخانه‌های سیار به‌عنوان یک ابزار مهم در ترویج کتابخوانی در روستاها می‌توانند با شناخت سبک زندگی روستا‌نشینان، بافت جمعیتی جامعه خدمت‌گیر، سطح سواد، مشاغل روستا‌نشینان، برای ارائه خدمات مناسب برنامه‌ریزی کنند.

کتابخانه‌های سیار با فلسفه کتاب‌رسانی در مناطق روستایی دورافتاده و کم‌جمعیتی که امکان دسترسی به کتاب ندارند، شکل گرفتند.

این کتابخانه‌ها معمولا درون وسیله‌های نقلیه کوچک بزرگ و متوسط جانمایی می‌شود و در مناطق مختلف روستایی و حتی شهری خدمات ارایه می‌کنند.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۳/۰۴/۰۲/ -۰۳:۱۰:۵۷/ خبر ۴۲۹۵/ کدخبر ۲۰۴۹۱/ ش ۱۴۵/