آغاز نظارت بر بازار رمضان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بالویز،  ،طرح ویژه نظارت بر بازار کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان از دهم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد. با تصمیم اعضای کارگروه ستاد تنظیم بازار مقرر شده است با هدف تنظیم بازار” تنظیم بازار اقلام اساسی و مصرفی خانوار در ماه مبارک رمضان، طرح ویژه نظارت بر بازار از […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بالویز،  ،طرح ویژه نظارت بر بازار کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان از دهم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

با تصمیم اعضای کارگروه ستاد تنظیم بازار مقرر شده است با هدف تنظیم بازار” تنظیم بازار اقلام اساسی و مصرفی خانوار در ماه مبارک رمضان، طرح ویژه نظارت بر بازار از روز دهم اردیبهشت آغاز و تا هفدهم خرداد ادامه یابد.

این اقدام با هدف حفظ آرامش بازار در ماه مبارک رمضان و توجه به رفاه هموطنان به ویژه اقشار آسیب پذیر جامعه” جامعه صورت می‌گیرد.

پیش‌بینی شده است کارگروه‌های ستاد تنظیم بازار در هر استان با توجه به شرایط استان تحت مسئولیت خود نسبت به اتخاذ تصمیم برای برگزاری فروش‌های فوق‌العاده و همچنین نمایشگاه‌های طرح ضیافت اقدام کنند.

بر این اساس عرضه اقلام اساسی در دو سطح صورت خواهد گرفت. به کالا و خدمات گفته میشود که نیازهای اساسی یک جامعه است کالاهای اساسی در تعریف عمومی مشمول کالای ضروری است به کالاها و خدماتی گفته میشود که نیازهای حیاتی یک جامعه را تامین می کنند مانند دارو گندم بنزین برنج و برخی دولت ها از کالا های اساسی و مورد نیاز عامه مردم را با قیمت های پایین تر از قیمت های موجود در بازار عرضه میکند و تفاوت بهای آنرا از بودجه عمومی تامین می شود توسط دولت برای تنظیم بازار و تامین مایحتاج عمومی ذخیره سازی کنترل قیمت گذاری و بطور مستقیم نظارت می شود” کالاهای اساسی همچون برنج، شکر، روغن، “گوشت” گوشت مرغ در این راستا با قیمت‌های ترجیحی برای خانوارهای هدف اختصاص می‌یابد یا در فروش‌های فوق‌العاده عرضه خواهند شد. در این راستا تصمیماتی نیز با هدف تنظیم بازار خرما، زولبیا و بامیه، حلیم و آش که کالاهای مهم و پرمصرف در این ماه هستند اتخاذ شده است.

هر ساله در آستانه ماه مبارک رمضان حداقل و حداکثر قیمت اقلام پرمصرف با هدف پیشگیری از “رشد”  ناگهانی قیمت‌ها ابلاغ و به اطلاع شهروندان می‌رسد.

پایگاه خبری تحلیلی بالویز / اقتصاد آنلاین / ۹۸/۰۲/۰۷