مدیر امور آب مهاباد

خروجی سد مهاباد به ۳۲ مترمکعب بر ثانیه رسید

این سد که در ضلع غربی این شهر احداث شده‌است

مهاباد/بالویز/اجتماعی/ مدیر امور آب مهاباد گفت:باتوجه به تکمیل ظرفیت مفید سد خروجی سد مهاباد به ۳۲ مترمکعب بر ثانیه رسید.

به گزارش سایت خبری بالویز«خالد رحمانی»گفت:خروجی از مخزن سد مهاباد در راستای مدیریت حجم آب موجود به ۳۲ مترمکعب‌رسیده در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱.۱ مترمکعب بود.

«رحمانی»افزود:باتوجه به‌تکمیل ظرفیت‌مفید سد و همچنین افزایش‌ورودی به مخزن سد مهاباد کنترل و مدیریت‌ایمنی سد از اوایل فروردین‌ماه با رهاسازی آب در دستور‌کار قرار گرفته‌است.

وی اضافه کرد:با هدف مدیریت‌مخزن و جلوگیری از رهاسازی‌های با دبی‌بالا، میزان ‌خروجی براساس حجم سد و میزان آب ورودی کنترل می شود.

مدیر اداره امور آب مهاباد بیان کرد: هم اکنون حجم مخزن سد مهاباد به ۱۷۸ میلیون مترمکعب‌رسیده که این میزان در سال قبل ۱۴۸ میلیون مترمکعب ثبت‌شده بود.

«رحمانی» اظهار کرد:تاکنون ۳۵۴ میلی‌متر بارندگی در در ایستگاه باران‌سنجی تاج‌ سد مهاباد ثبت‌شده که این میزان در مدت‌مشابه کمتر از۲۸۰میلی متر بوده است.

 سد مهاباد دارای ۱۹۷ میلیون متر مکعب ظرفیت اسمی و ۱۷۲ میلیون متر مکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تأمین آب شرب شهر، بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را نیز زیر پوشش قرار می‌دهد.

این سد که در ضلع غربی این شهر احداث شده‌است تنها یک کیلومتر با شهر فاصله دارد.

مهاباد یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی است و در جنوب این استان واقع شده است.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۳/۰۱/۲۸-۰۳:۱۸:۵۲/خبر۴۱۹۴/کدخبر۲۰۱۲۷/ س ۴۶/