ناامنی غذایی زندگی بیش از یک میلیون بروندی تهدید می کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بالویز به نقل از سازمان ملل نزدیک به دو میلیون نفر در کشور بروندی در معرض ناامنی غدایی است در بروندی از هر ده کودک زیر پنج سال، حدود شش کودک دچار سوء تغذیه مزمن است که یکی از بالاترین درصدها در جهان محسوب می شود. به گزارش سرویس بین […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بالویز به نقل از سازمان ملل نزدیک به دو میلیون نفر در کشور بروندی در معرض ناامنی غدایی است

در بروندی از هر ده کودک زیر پنج سال، حدود شش کودک دچار سوء تغذیه مزمن است که یکی از بالاترین درصدها در جهان محسوب می شود.
به گزارش سرویس بین الملل  به نقل از خبرگزاری آناتولی از بوجومبورا، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل روز پنجشنبه هشدار داد حدود یک میلیون و هفتصد و بیست هزار نفر در بروندی دچار ناامنی غذایی هستند.
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد: « کشاورزان با تخریب خاک، فشار بر منابع زمینی، کمبود ماشین آلات کشاورزی، فجایع طبیعی اخیر و آفات گیاهان که به محصولات خسارت وارد می کنند، مواجه هستند.»
در این بیانیه آمده است: «در بروندی از هر ده کودک زیر پنج سال، حدود شش کودک دچار سوء تغذیه مزمن است که یکی از بالاترین درصدها در جهان محسوب می شود.»
این منبع افزود تغییرات اقلیمی از جمله وقوع سیل که تلفات و خسارات مادی قابل توجهی به دنبال دارد و موجب جابجایی جمعیت می شود، این شرایط را تشدید می کند.
بنا بر اعلام دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل، در سال ۲۰۱۸ بارش شدید باران و سیل زندگی حدود یکصد هزار نفر را در این کشور تحت تاثیر قرار داد و موجب آوارگی حدود بیست درصد از آنها شد

پایگاه خبری تحلیلی بالویز