سازمان حج و زیارت

پیش ثبت‌نام حج تمتع از ۱۵ دی آغاز می‌شود

متقاضیان اعزام برای سفر حج تمتع سال ۱۴۰۳ باید دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار ۲۰ آذر ۱۴۰۳ باشند.

مهاباد/بالویز/اجتماعی/سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای از آغاز پیش ثبت‌نام (ثبت نام مقدماتی) از متقاضیان اعزام به حج تمتع ۱۴۰۳ از جمعه ۱۵ دی خبر داد.

به گزارش سایت خبری بالویز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت،متن اطلاعیه به شرح زیر است:

پیش ثبت‌نام (ثبت‌نام مقدماتی) از متقاضیان اعزام به حج تمتع سال ۱۴۰۳ از روز جمعه ۱۵ دی و با توجه به موارد ذیل آغازگردد.

الف- زمان‌بندی پیش ثبت‌نام بر اساس تاریخ ودیعه گذاری:

افرادی که تا ۲۹ اسفند ۱۳۸۵ ودیعه‌گذاری کرده‌اند از ساعت ۱۰ صبح ۱۵ دی ۱۴۰۲

ودیعه‌گذاران حج تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ از ساعت ۱۰ صبح ۱۷ دی ۱۴۰۲

این افراد تا ۳۱ تیر ۱۳۸۶ از ساعت ۱۰ صبح ۲۰ دی

ودیعه‌گذاران حج تمتع از اول مرداد ۸۶ به بعد به صورت روزشمار تا تکمیل ظرفیت اختصاصی هر استان ( به تناسب ظرفیت خالی) از ساعت ۱۰ صبح ۲۵ دی به مدت ۱۰ روز

ب- نحوه مراجعه و ثبت‌نام متقاضیان:

پیش ثبت‌نام از افراد دارای اولویت تشرف به حج تمتع سال ۱۴۰۳ با مراجعه واجدین شرایط به سامانه: https://reserve.haj.ir و به‌صورت غیرحضوری قابل انجام است.

همانگونه که در «بند الف» اشاره گردید، متقاضیان باید با مراجعه به سامانه مذکور، نسبت به تکمیل و به‌روزرسانی اطلاعات خود و اخذ کد رهگیری اقدام کنند.

ج- مبلغ واریزی:

در این مرحله همه متقاضیان اعزام به حج تمتع سال ۱۴۰۳ باید مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان (با احتساب مبلغ قبض ثبت نام اولیه و سود متعلقه به آن) و از طریق درگاه اینترنتی سازمان حج و زیارت پرداخت کنند.

بدیهی است باقیمانده هزینه سفر (که بر مبنای هزینه‌های ارزی و ریالی محاسبه می‌شود) هنگام ثبت نام قطعی افراد در کاروان‌های اعزامی، که متعاقباً اعلام خواهد شد، دریافت می‌شود.

تبصره: افرادی که در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹ نام‌نویسی و وجوه مربوطه را واریز کرده، ولیکن به دلیل لغو سفر حج در آن سال و سال‌های پس از آن موفق به تشرف نشده و تاکنون نیز انصراف نداده‌اند، نیازی به انجام پیش ثبت نام ندارند و همزمان با اعلام ثبت نام قطعی، به صورت مستقیم امکان نام‌نویسی در کاروان‌ها را خواهند داشت.

د- نکات قابل توجه:

پس از اعلام کاروان‌ها، افرادی امکان ثبت نام قطعی در گروه‌های اعزامی به حج سال ۱۴۰۳ را خواهند داشت که اقدام به پیش ثبت‌نام کرده باشند. (به استثناء ثبت‌نامی‌های ۱۳۹۹)

انتخاب و ثبت‌نام در کاروان‌هایی امکان‌پذیر خواهد بود که با اطلاعات کامل و به‌روز فرد متقاضی در سامانه http://reserve.haj.ir از حیث استان،شهرستان محل اعزام و سایر اطلاعات درج گردیده در سامانه تکمیل اطلاعات، مطابقت داشته باشد.

چنانچه متقاضی پس از اعلام سازمان مبنی بر مراجعه به کاروان‌های اعلامی برای ثبت‌نام قطعی مراجعه نکرده است،منصرف شناخته شده و وجوه واریزی به حساب وی، مسترد می‌شود.

به فضل پروردگار متعال، عملیات اعزام کاروان‌های حج تمتع، از اوایل ماه ذی‌القعده (دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) آغاز و با پایان ماه ذی‌الحجه و اوایل ماه محرم ۱۴۴۶ (نیمه دوم تیرماه ۱۴۰۳) خاتمه خواهدیافت.

متقاضیان اعزام برای سفر حج تمتع سال ۱۴۰۳ باید دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار ۲۰ آذر ۱۴۰۳ باشند.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۲/۱۰/۱۲-۰۱:۰۰:۲۵/خبر۴۰۴۶/کدخبر۱۹۴۹۸/ س ۳۰۹/