مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد

نهمین پایگاه فوریت های پزشکی در مهاباد راه اندازی شد

این پایگاه جزء مرکز فوریت‌های پزشکی مجهز شهرستان است

مهاباد/بالویز/نهمین پایگاه فوریت‌های پزشکی (۱۱۵) در راستای توزیع عادلانه خدمات با پوشش ۴۰ هزار نفر در مهاباد در نخستین روز از سال جدید،تجهیز و راه‌اندازی شد.

به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز،مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد،با اعلام این خبر افزود:این پایگاه به عنوان چهارمین پایگاه شهری و نهمین پایگاه شهرستان در منطقه شرقی شهر مهاباد با مشارکت سپاه شهدا و با توجه به نیاز منطقه ایجاد شده است.

“امید صادق امیری” ادامه داد:با افتتاح این پایگاه جمعیت بیش از ۴۰ هزار نفری این منطقه از نعمت خدمات اولیه،فوریت‌های پزشکی و مراقبت‌های اوژانسی بهره مند خواهند شد.

وی اضافه کرد:این پایگاه جزء مرکز فوریت‌های پزشکی مجهز شهرستان است که دارای یک آمبولانس و ۹ پرسنل بوده و بیش از یک میلیارد تومان برای فعال شدن آن هزینه شده است.

“صادق امیری” یادآور شد:هدف از ایجاد پایگاه اورژانس شهری،کمک به مصدومان حوادث مختلف و انتقال سریع آنان به مراکز درمانی در کمترین زمان ممکن است.

وی تاکید کرد:مهاباد دارای چهار پایگاه شهری است البته پایگاه‌های ۲ و سه شهری در کنار هم هستند ولی در مواقع ضروری نسبت به انتقال و توزیع مناسب خدمات درمانی اقدام می‌کنند.

مهاباد با ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای یک بیمارستان، ۶۷ خانه بهداشت روستایی، ۱۸ مرکز سلامت روستایی و شهری، ۱۱ پایگاه سلامت و بیش از ۲۰۰ مطب خصوصی دارای پروانه فعالیت است.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۲/۰۱/۰۳-خبر۳۶۳۷/کدخبر۱۷۵۲۰/ ۰۰:۵۵:۱۸/ پ ۴