آموزشی،آشپزی

طرز تهیه چیپس بوریتو

توجه داشته باشید که برای تهیه این چیپس از انواع نان های ساده می شود استفاده کرد

مهاباد/بالویز/چیپس بوریتو یکی از انواع تنقلات خوشمزه بین المللی است که با انواع نان لواش، تافتون و .. می توانیم آنرا درست کرد.

به گزارش سرویس کدبانو،پایگاه خبری بالویز؛مواد لازم برای تهیه این نوع چیپس،نان لواش،روغن زیتون،جعفری خشک،پودر پاپریکا،پودر پیاز و پودر سیر و نمک و فلفل سیاه لازم است.

مرحله اول
برای تهیه چیپس بوریتو خوشمزه ابتدا نان های لواش را روی سطح کار قرار می دهیم و با عرض چهار سانتی متر برش زده و در ادامه هر برش نان را مجددا به صورت قطعه های ۴ سانتی متری برش می زنیم.

مرحله دوم
حالا هر تکه نان را به صورت مورب برش زده تا دو تکه نان مثلثی ایجاد شود، توجه داشته باشید که برای تهیه این چیپس از انواع نان های ساده می شود استفاده کرد،اما از نان لواش به دلیل اینکه نازک تر است چیپس های بهتری به دست می آید.

مرحله سوم
در این مرحله روغن زیتون را به همراه جعفری خشک، پودر پاپریکا، پودر پیاز، پودر سیر و مقداری نمک و فلفل سیاه درون یک کاسه بزرگ می ریزیم و با هم ترکیب می کنیم تا مواد کاملا یکدست شوند.

مرحله چهارم
در صورتی که تمایل دارید طعم چیپس ها کمی تندتر باشد می توانید مقداری زنجبیل رنده شده و فلفل قرمز هم به مواد اضافه کنید،در ادامه تکه های نان را درون کاسه می ریزیم و به خوبی زیر و رو می کنیم.

مرحله پنجم
در همین حین فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانیتگراد روشن کرده و اجازه می دهیم گرم شود، سپس درون سینی فر یک لایه کاغذ روغنی می اندازیم،در ادامه تکه های نان طعم دار شده را روی سینی فر می چینیم.

مرحله ششم
در این مرحله پس از اینکه فر گرم شد، سینی را درون فر قرار داده و هر چند دقیقه یک بار نان ها را زیر و رو می کنیم تا به صورت یکدست خشک شوند،در نهایت چیپس ها را از فر خارج کرده و با سس دلخواه سرو می کنیم.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۱/۱۰/۱۹-۰:۷:۱۰:۴۵/خبر۳۵۴۳/کدخبر۱۷۰۷۰/د