اطلاعیه

اطلاعیه فرماندهی انتظامی مهاباد در خصوص ایام ماه محرم

مرکز فوریت های 110 پلیس در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت اطلاعات و خدمت رسانی به مردم خواهد بود.

مهاباد/بالویز/فرماندهی انتظامی مهاباد در خصوص ایام ماه محرم اطلاعیه صادر کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز؛در متن این اطلاعیه آمده است:

«محرم، ماه نهضت بزرگ سید شهیدان و سرور اولیای خداست که با قیام خود در مقابل طاغوت، تعلیم سازندگی و کوبندگی به بشر داد و راه فنای ظالم و شکستن ستم کار را در فدایی دادن و فدایی شدن دانست». امام خمینی (ره)

قیام حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و حماسه عظیم کربلای حسینی حرکتی در راستای احیای دین و اقامه حق است که در پرتوی ایثار و شهادت مولای آزادگان جهان و یاران باوفایش، فرهنگ اصیل و انسان ساز یعنی فرهنگ عاشورا رقم خورد که بر دو پایه امر به معروف و نهی از منکر استوار است.

فرماندهی انتظامی شهرستان مهاباد با یاد و نام شهدا و امام عظیم الشان “رضوان الله تعالی علیه” در راستای منویات رهبر معظم انقلاب “مدظله العالی” با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ضمن گرامی داشت حماسه عظیم و با شکوه و الهی عاشورا، با کمال افتخار در راستای حفظ تأمین نظم و امنیت و خدمتگزاری در صحنه حاضر بوده و از مشارکت و همراهی هیئت های مذهبی و آحاد مردم عزاداراستقبال می کند.

بدیهی است دست اندرکاران برگزار کننده با برنامه ریزی دقیق و اجرای صحیح دستورالعمل های بهداشتی، مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان را به نحو احسن مدیریت خواهند کرد به گونه ای که مانع هرگونه سوء استفاده دشمنان و افراد معاند شود.

در شرایط موجود انتظامی مهاباد در راستای برگزاری مراسم اقامه عزای حسینی(علیه السلام) ضمن عرض تسلیت ایام حزن و اندوه اهل البیت (علیهم السلام) با همدلی و همراهی عزاداران محترم و گرانقدر، اعلام می دارد:

فرماندهی انتظامی شهرستان مهاباد که خود را سرباز مکتب حیات بخش حضرت امام حسین(علیه السلام) می داند با عشق و انگیزه الهی تلاش خواهد کرد، برنامه های تدارک دیده شده توسط مساجد، هیئت های مذهبی ان‌شاءالله در فضای امن و آرام برگزار شود.

برابر سنوات گذشته، تمهیدات لازم برای تأمین امنیت این مراسم در جای جای شهرستان فراهم شده است و پوشش انتظامی، نظم بخشی، اجرای طرح های ترافیکی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به جد در دستور کار قرار دارد.

حفظ امنیت عمومی، جلوگیری از هرگونه بی نظمی، سد معبر های اطراف مراسم، مقابله با هرگونه ناامنی و اقدام مخل امنیت از مهم ترین وظایفی است که پلیس با همکاری سایر دستگاه ها مسئولیت تحقق آن را بر عهده دارند.

پلیس فتا با نظارت بر فضای مجازی، نسبت به برهم زنندگان آرامش عمومی در شبکه های اجتماعی که با انتشار اخبار کذب و گمراه کننده باعث نگرانی در جامعه می شوند، با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

مرکز فوریت های ۱۱۰ پلیس در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت اطلاعات و خدمت رسانی به مردم خواهد بود.

انتظار داریم مردم عزیز در تعظیم شعائر و عزاداری ها شئون اسلامی را در کنار عمل به توصیه های بهداشتی دقیقا رعایت کرده و برای تحقق آن، تامین کنندگان امنیت خود را یاری کنند.

معاونت فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان مهاباد

مهاباد/بالویز/۱۴۰۱/۰۵/۱۰-۰۷:۰۰:۰۰/ خبر ۳۳۹۰/کدخبر۱۶۳۴۸/د