رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد

۲۵ مورد آتش سوزی در هفته گذشته در مهاباد

بیشترین علت آتش‌سوزی، سهل‌انگاری و بی احتیاطی شهروندان است

مهاباد/بالویز/ ۲۵ مورد آتش‌سوزی پوشش گیاهی در مهاباد بر اثر بی احتیاطی شهروندان در هفته گذشته اتفاق افتاد.

به گزارش سرویس حوادث،پایگاه خبری بالویز”رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد” از وقوع ٢۵ مورد آتش‌سوزی پوشش گیاهی در هفته گذشته در مهاباد، براثر بی‌احتیاطی شهروندان خبر داد.

“احمدی” با اعلام این خبر افزود:در هفته گذشته ٢۵ مورد آتش‌سوزی پوشش گیاهی و نیزارها در مناطق مختلف سطح شهر به سامانه ١٢۵ گزارش شد،که با حضور بموقع نیرو‌های سازمان، این آتش‌سوزی‌ها مهار شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین علت آتش‌سوزی، سهل‌انگاری و بی احتیاطی شهروندان است، اظهار داشت: پرتاب ته سیگار در بوته و علفزار، ایجاد شعله، از بین بردن علف هرز از طریق آتش، سوزاندن ته‌مانده محصولات کشاورزی و رها کردن بطری‌های شیشه‌ای و قوطی‌های فلزی براق در طبیعت، از مهم ترین عواملی هستند که به شیوع آتش در محیط زیست دامن می‌زنند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد با تأکید بر خودداری شهروندان از روشن کردن آتش در علفزار‌های حاشیه جاده‌ها، جنگل و پارک‌ها ،تصریح کرد: شهروندان هنگام روشن کردن آتش قبل از ترک محل از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند و هیچ گاه خاکستر‌های آن را بدون اطمینان از خاموش شدن کامل (به وسیله آب یا دفن نمودن با خاک) رها نکنند.

“احمدی” با اشاره به افزایش دمای هوا و احتمال وقوع آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌ها، از شهروندان خواست با همکاری لازم تا جای ممکن از بروز خسارات مالی و جانی در این خصوص پیشگیری کنند.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۱/۰۳/۲۹-۰۶:۴۰:۵۵/خبر ۳۳۴۵/کدخبر۱۶۱۵۳/ی