آموزشی،علمی

آیا واتس آپ هک می شود؟

در قسمت settings (تنظیمات) واتساپ، احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید.

مهاباد/بالویز/چطور بفهمیم واتساپ ما هک شده و چطور با هک واتساپ مقابله کنیم؟

به گزارش سرویس آموزشی،پایگاه خبری بالویز؛هکر‌ها از طرق مختلف می‌توانند به داده‌های واتساپ شما دسترسی پیدا کرده و آن را هک کنند.

هک شدن واتساپ می‌تواند بدترین کابوس هر کسی باشد. هک واتساپ به این معنی است که شخص دیگری می‌تواند به چت‌های شخصی، اطلاعات، رسانه‌ها دسترسی پیدا کند.

در برخی موارد حتی هکر می‌تواند خودش را جای شما جا بزند و چت هایتان را پاک کند، به چت هایتان پاسخ دهد و حتی با حساب شما مرتکب جرم شود.

هکر‌ها از طرق مختلف همچون نسخه وب واتساپ یا ثبت کردن شماره شما در دستگاهی دیگر می‌توانند به داده‌های واتساپ شما دسترسی پیدا کنند.

اگرچه یک شماره واتساپ نمی‌تواند همزمان بر روی دو موبایل کار کند، اما اگر شماره تان را در دستگاه دیگری ثبت کنید، این امکان وجود دارد که هکر‌ها به چت هایتان دسترسی پیدا کنند.

هکر‌ها همچنین می‌توانند فوراً QR کد شما را اسکن کرده و از هر جای جهان به مکالمات شما دسترسی پیدا کنند.

راه دیگری که از طریق آن می‌شود واتساپ را هک کرد استفاده از اپلیکیشن‌هایی نظیر Spyzie است که ادعا می‌کنند می‌توانند واتساپ را هک کنند.

برای این که هکر بتواند از این جور اپلیکیشن‌ها برای هک واتساپ شما استفاده کند، باید یک نرم افزار کوچک را روی گوشی شما نصب کند و این گونه به مکالمات شما دسترسی پیدا کند.

از دیگر نشانه‌های هک شدن واتساپ می‌توان به مصرف غیرمعقول اینترنت، دریافت پیام‌های مشکوک در واتساپ، خالی شدن شارژ باتری و رفتار‌های عجیب از واتساپ تان اشاره کرد.

از تمام کامپیوتر‌هایی که در آن‌ها از Whatsapp Web استفاده کرده اید، log out کنید. هر بار که از واتساپ وب استفاده می‌کنید، این کار را انجام دهید.

گوشی موبایل تان را در معرض دسترسی عموم قرار ندهید.

همه اپلیکیشن هایتان را قفل کنید.

با موبایل تان به اتصال‌های ناشناخته وای فای متصل نشوید.

اگر واتساپ تان هک شده است به پشتیبانی این اپلیکیشن به نشانی support@whatsapp.com ایمیل بزنید و بخواهید حساب تان را غیر فعال کنند.

در صورتی که ۳۰ روز به حساب تان دسترسی نداشته باشید، اکانت شما خود به خود حذف می‌شود.

در قسمت settings (تنظیمات) واتساپ، احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید.

با استفاده از اپلیکیشن Applock واتساپ تان را قفل کنید. می‌توانید این اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید. با استفاده از این اپلیکیشن، فرد برای ورود به واتساپ نیازمند وارد کردن PIN خواهد بود.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۱/۰۱/۰۲-۰۹:۱۰:۱۵/ خبر ۳۲۵۳/ کد خبر ۱۵۷۶۰/س