رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد:

هنرمندان صنایع دستی مهاباد،تسهیلات اشتغال زایی دریافت کردند

بخش عمده این تسهیلات به فعالان حوزه گلیم بافی و هنرمندان بخش صنایع چوبی که واجد شرایط دریافت وام صنایع دستی بودند، پرداخت شده است.

مهاباد/بالویز/رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد گفت:در سال جاری هنرمندان صنایع دستی این شهرستان،۱۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی دریافت کردند.

به گزارش سرویس فرهنگی و هنری،پایگاه خبری بالویز”ایوب حاجی زاده” اظهار داشت: ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا به هنرمندان فعال در حوزه صنایع دستی این شهرستان امسال پرداخت شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد،با اشاره به اینکه ۱۲ نفر از هنرمندان از تسهیلات بهرمند شدند،افزود: بخش عمده این تسهیلات به فعالان حوزه گلیم بافی و هنرمندان بخش صنایع چوبی که واجد شرایط دریافت وام صنایع دستی بودند، پرداخت شده است.

“ایوب حاجی زاده” تصریح کرد:علاوه بر پرداخت تسهیلات به متقاضیان،این اداره اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی سفالگری، معرق کاری، نگارگری و سایر حوزه های صنایع دستی برای علاقه مندان جهت آموزش و دریافت تسهیلات نیز کرده است.

وی ادامه داد:برای هنرمندان واجد شرایط صنایع دستی که از اداره میراث فرهنگی مجوز فعالیت دارند تا سقف یک میلیارد ریال با سود ۶ درصد تسهیلات بانکی برای تداوم فعالیت‌های آنها در زمینه صنایع دستی پرداخت می‌شود.

“حاجی زاده” با بیان اینکه نظارت های مستمر بر نحوه فعالیت هنرمندان صنایع دستی انجام می‌شود، اضافه کرد: افراد واجد شرایط و متقاضی دریافت این تسهیلات ضمن در دست داشتن مدارک لازم می توانند به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان مراجعه کنند.

مهاباد /بالویز/۱۴۰۰/۰۸/۲۰ – ۰۷:۵۶:۵۰ / خبر ۲۹۹۵/ کد خبر ۱۴۴۶۷ / پ