مدیرکل آموزش و پرورش اذربایجان غربی:

شماره تماس جامع نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در آذربایجان غربی راه اندازی شد

طرح نماد تا سالتحصیلی گذشته بصورت پایلوت در شهرستان های نقده، ماکو و ناحیه ۲ ارومیه اجرا می شد،اما برای سالتحصیلی جدید در تمامی مدارس استان اجرا می شود.

مهاباد/بالویز/ مدیرکل آموزش و پرورش اذربایجان غربی،گفت:تلفن “اورژانس اجتماعی دانش آموزی” در آذربایجان غربی راه اندازی شد.

به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز”معصومه منافی”با اعلام این خبر اظهار داشت:تلفن ” اورژانس اجتماعی دانش آموزی” با شماره ۱۵۷۰ و میز نماد(سامانه جامع نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) در آذربایجان غربی راه اندازی شد.

 مدیرکل آموزش و پرورش اذربایجان غربی، در آغاز بکار این خط تلفنی افزود: خط ملی نماد یا خط ۱۵۷۰ اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان یکی از زیرساخت‌های مهم نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان است که در کنار ابزارهای دیگر در حوزه سامانه نماد به ما کمک می‌کند مدل‌های مختلف فوریت‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان را در سراسر کشور در قالب یک سیستم یکپارچه فراهم کنیم.

وی به اهداف این طرح اشاره کرد و ادامه داد:دسترسی آسان به مراکز مشاوره، یکپارچه سازی خدمات مشاوره و به روزآوری روش‌های جدید، واکنش سریع در فوریت‌های روانی اجتماعی دانش‌آموزان از اهداف این طرح است.

“منافی” با بیان اینکه ۱۱دستگاه اجرایی در ارتباط با طرح نماد با آموزش و پرورش همکاری می کنند؛ اظهارکرد: طرح نماد با همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوطه، دانش آموزان و خانواده را در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی آگاه و هدایت می کند.

وی افزود:طرح نماد تا سالتحصیلی گذشته بصورت پایلوت در شهرستان های نقده، ماکو و ناحیه ۲ ارومیه اجرا می شد اما برای سالتحصیلی جدید در تمامی مدارس استان اجرا می شود.

 آذربایجان غربی دارای ۶۴۶ هزار دانش آموز و ۳۸ هزار فرهنگی است.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۰/۰۸/۰۲ – ۱۱:۰۵:۱۰ / خبر ۲۹۶۰/ کد خبر ۱۴۳۱۹/ ی