باند حفاران غیر مجاز در مهاباد دستگیر شدند

مهاباد/بالویز/فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت:دو باند حفاری غیرمجاز در روستای عیسی‌کند و گرده‌رش مهاباد متلاشی شد. به گزارش سرویس تاریخی،فرهنگی،پایگاه خبری بالویز“سرهنگ بهزاد حجابی” با اعلام این مطلب اظهار کرد:پس از دریافت گزارشات مردمی مبنی بر انجام عملیات حفاری غیرمجاز در دو روستای تاریخی مهاباد اقدامات لازم برای تعیین […]

باند حفاران غیر مجاز در مهاباد دستگیر شدند

مهاباد/بالویز/فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت:دو باند حفاری غیرمجاز در روستای عیسی‌کند و گرده‌رش مهاباد متلاشی شد.

به گزارش سرویس تاریخی،فرهنگی،پایگاه خبری بالویز“سرهنگ بهزاد حجابی” با اعلام این مطلب اظهار کرد:پس از دریافت گزارشات مردمی مبنی بر انجام عملیات حفاری غیرمجاز در دو روستای تاریخی مهاباد اقدامات لازم برای تعیین صحت و سقم این گزارشات در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود:با تایید این گزارشات در نهایت نیروهای یگان حفاظت طی دو مرحله عملیات موفقیت‌آمیز در منطقه تاریخی قلعه ماریا واقع در روستای عیسی‌کند و تپه تاریخی گرده‌رش واقع در روستایی به همین نام چهار حفار غیرمجاز دستگیر شدند که یکی از این افراد مسلح بوده و اسلحه شکاری داشت.

او ادامه داد:در این عملیات به دلیل فراوانی ماموریت‌های ناجا و نبود نیرو در پاسگاه آختاچی غربی(برهان)، پرسنل یگان حفاظت بدون فوت وقت اقدام به عملیات دستگیری فرد مسلح کرده و پس از تعقیب و گریز متهم را دستگیر و به پاسگاه مربوطه انتقال دادند.

“حجابی” عنوان کرد:در دیگر عملیات انجام شده در مهاباد که به صورت مشترک با عوامل پاسگاه‌های مکریان شرقی و مکریان غربی انجام گرفت سه نفر از اعضای باند بزرگ حفاری غیرمجاز نیز دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی تصریح کرد:طی بازجویی‌ های به عمل آمده اسامی بیش از سی نفر از اعضای مشارکت کننده در حفاری قید شده که پرونده‌ای برای دستگیری سایر عوامل دخیل در دستور کار پاسگاه مربوطه قرار گرفت.

حجابی گفت:در این دو فقره عملیات موفقیتآمیز مذکور ضمن دستگیری چهار نفر، آلات و ادوات حفاری از قبیل بیل دستی، کلنک، سطل، طناب، دیلم، یک اسلحه شکاری و یک دستگاه موتورسیکلت توقیف شد و متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل پاسگاه‌های مربوطه شدند.

به گزارش سایت خبری بالویز،این شهرستان با ۲۴۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی ، ۹۲ اثر تاریخی ثبت شده ملی دارد.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۰/۰۶/۰۴ – ۱۳:۰۰:۰۰/ خبر ۲۸۴۲/ کد خبر ۱۳۵۸۲/ پ