بزرگترین رقابت علمی کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی

مهاباد/بالویز/در آزمون سراسری ۱۴۰۰ شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت می‌شود و مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور را بر آن داشت تا با برنامه ریزی‌های قبلی این رقابت بزرگ علمی را برگزار کنند. به گزارش سرویس فرهنگی و هنری،پایگاه خبری بالویز،مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد شهر‌های محل آزمون را از ۳۹۲ شهر در سال گذشته به […]

بزرگترین رقابت علمی کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی

مهاباد/بالویز/در آزمون سراسری ۱۴۰۰ شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت می‌شود و مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور را بر آن داشت تا با برنامه ریزی‌های قبلی این رقابت بزرگ علمی را برگزار کنند.

به گزارش سرویس فرهنگی و هنری،پایگاه خبری بالویز،مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد شهر‌های محل آزمون را از ۳۹۲ شهر در سال گذشته به ۴۱۴ شهر افزایش دهند و تعداد حوزه‌ها از ۳ هزار به ۳ هزار و ۵۲۲ حوزه افزایش یابد که در روند برگزاری و بهتر رعایت شدن شیوه نامه‌های بهداشتی نکته مثبتی است.

فاصله گذاری یک متر و ۸۰ سانتی متری صندلی‌ها از هر طرف، بازدید ناظران بهداشتی از حوزه‌ها حین برگزاری آزمون و همچنین ضد عفونی تمام سطوحی که ممکن است داوطلبان با آن تماس داشته باشند پس از هر نوبت برگزاری آزمون از نکات مهم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است.

 امسال در گروه علوم انسانی ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ داوطلب و در گروه علوم ریاضی نیز ۱۴۲ هزار و ۶۷ داوطلب با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی رقابت می‌کنند.

رقابتی‌ترین گروه آزمایشی کنکور یعنی گروه علوم تجربی با ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ داوطلب یعنی نیمی از جمعیت داوطلبان،جمعه ۱۱ تیر با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

همچنین در آخرین روز برگزاری کنکور یعنی شنبه ۱۲ تیر گروه آزمایشی زبان‌های خارجی با ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ داوطلب در آزمون شرکت خواهند کرد.

دیروز در نخستین روز برگزاری کنکور ۱۲۵ هزار و ۱۱۲ داوطلب گروه آزمایشی هنر با کمترین تعداد متقاضی با یکدیگر رقابت کردند.

آزمون سراسری ۱۴۰۰ با شرکت یک میلیون و ۳۶۸ هزار داوطلب در ۵ گروه آزمایشی از دیروز ۹ تیر آغاز شد و تا شنبه ۱۲ تیر ادامه دارد.

جمعیت داوطلبان بزرگترین رقابت علمی کشور نسبت به پارسال ۳۵ هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۰/۰۴/۱۱ – ۱۲:۰۰:۲۰ /  خبر ۲۷۱۸ / کد خبر ۱۲۷۶۶ /ج