هشدارهای فرمانده انتظامی مهاباد در خصوص پیشگیری از سرقت منزل

مهاباد/بالویز/فرمانده نیروی انتظامی مهابادبه منظور پيشگيري از سرقت منزل،از همشهريان خواست تا با رعايت نکات ایمنی از سرقت منازل خود پيشگيري کنند و در صورت برخورد با هرگونه موارد مشكوك مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند. به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز“سرهنگ محمد توحیدی” جهت اطلاع و پیشگیری موارد زیر را اعلام کرد. ۱- […]

هشدارهای فرمانده انتظامی مهاباد در خصوص پیشگیری از سرقت منزل

مهاباد/بالویز/فرمانده نیروی انتظامی مهابادبه منظور پيشگيري از سرقت منزل،از همشهريان خواست تا با رعايت نکات ایمنی از سرقت منازل خود پيشگيري کنند و در صورت برخورد با هرگونه موارد مشكوك مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز“سرهنگ محمد توحیدی” جهت اطلاع و پیشگیری موارد زیر را اعلام کرد.

۱- براي منزل خود از سيستم هاي هشدار دهنده و ضد سرقت استفاده کنيد.
۲- از سپردن کليد منزل به افراد نامطمئن خودداري کرده و آنرا نزد کساني که مورد اعتماد و اطمينان هستند بگذاريد.
۳- درب و پنجره ها را قبل از ترک منزل کنترل و از قفل هاي ايمن و استاندارد استفاده کنيد.
۴- از بسته بودن درب ورودي پشت بام و کليه درب هاي داخلي ساختمان اطمينان کامل حاصل كنيد.
۵- قفل هاي سوييچي را با نصب لوله در اطراف توپي آن محافظت کنيد و از قرار دادن کليد منزل در محل هايي مانند زير جاکفشي، روي درب و ساير محل هاي قابل دسترسي خودداري کنيد.
۶- از نگهداري وجوه نقد زياد، اشياء قيمتي و اسناد و مدارک در منزل خودداري کرده و آن ها را به صندوق امانات بانک ها و يا به اقوام و دوستان مورد اطمينان خود بسپاريد.
۷- سارقان حرفه اي از محل هاي احتمالي نگهداري و اختفاء طلا و جواهرات و وجوه نقد اطلاع دارند؛ لذا لازم است در هنگام ترک منزل آنها را به افراد امين يا به صندوق امانات موسسات معتبر بسپاريد.
۸- براي کليه درب هاي منزل از قفل هاي مناسب مانند قفل سوييچي و قفل کتابي استفاده کنید.
۹- برای درب های دولنگه حتماً قفل اضافه تعبیه کنید وبه قفل های معمول اکتفا نکنید.
۱۰- در مواقع خالی بودن منزل ، از روشن گذاشتن چراغ یک اتاق، رادیو وتلویزیون به مدت طولانی ومستمر خودداری کنید وحتی المقدور از همسایگان وآشنایان مورد اطمینان بخواهید که روشنایی داخل خانه را در هنگام شب تغییر دهند یا از چراغ های دارای زمان بندی استفاده کنید.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۰/۰۱/۱۹ – ۱۳:۲۷:۱۲ / خبر ۲۵۰۹ /کد خبر ۱۱۹۱۶ / پ