جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در ایام نوروز ۱۴۰۰ تعطیل نیست

مهاباد/بالویز/مسئول روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی،گفت:جهاد کشاورزی آذربایجان در ایام نوروز ۱۴۰۰ تعطیل نیست و خدمات رسانی به بخش کشاورزی ارائه می شود. به گزارش سرویس اقتصادی،پایگاه خبری بالویز“محمد دیبایی”با اعلام این خبر افزود:خدمات رسانی به مردم و بهره برداران بخش کشاورزی در همه ایام سال تداوم دارد و ادارات وابسته به سازمان جهاد […]

جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در ایام نوروز 1400 تعطیل نیست

مهاباد/بالویز/مسئول روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی،گفت:جهاد کشاورزی آذربایجان در ایام نوروز ۱۴۰۰ تعطیل نیست و خدمات رسانی به بخش کشاورزی ارائه می شود.

به گزارش سرویس اقتصادی،پایگاه خبری بالویز“محمد دیبایی”با اعلام این خبر افزود:خدمات رسانی به مردم و بهره برداران بخش کشاورزی در همه ایام سال تداوم دارد و ادارات وابسته به سازمان جهاد کشاورزی نیز در ایام نوروز ۱۴۰۰ فعال بوده و به مردم خدمات ارائه می دهند.

مسئول روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی،اظهار داشت:جهاد کشاورزی به منظور خدمات رسانی بهینه  به عموم مردم و مدیریت تنظیم بازار شب عید و بلایای طبیعی بخش کشاورزی و حفاظت از اراضی ملی و کشاورزی، کشیک های نوروزی تشکیل داده است.

دیبایی افزود:سازمان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه با راه اندازی سامانه های ارتباطی در زمینه های حفاظت اراضی کشاورزی، آتش سوزی جنگل ها و مراتع، تخریب،تصرف اراضی ملی،عرضه فرآورده های خام دامیِ خارج از شبکه دامپزشکی، کشتار غیرمجاز و … در ایام نوروز به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی و پاسخگویی به شهروندان است.

این مسئول همچنین با اشاره به تامین اقلام پروتئینی مردم اظهار کرد:اقلام پروتینی مورد نیاز مردم  مانند گوشت قرمز و سفید نیز به اندازه کافی توسط شرکت پشتیبانی امور دام خرید و ذخیره سازی شده است که برای ایجاد تعادل دربازار درسطح فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف در حال عرضه است و در تمامی ایام تعطیلات نوروزی شرکت پشتیبانی اموردام استان از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ عصر آماده ارائه خدمات به مشتریان برای تامین مصارف آنان و تعادل بخشی به بازار است .

مسئول روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: همزمان با فرارسیدن تعطیلات نوروزی ۳۶ گشت یگان حفاظت از عرصه های ملی و اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش کامل قراردارند و این گشت ها آماده دریافت هر گونه گزارش ها و اطلاعات مردمی در خصوص تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و ملی در سراسر استان هستند.

دیبایی اضافه کرد: با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و ساز های غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی و اراضی ملی سامانه ارتباط مردمی ۱۳۱ ویژه حفاظت از اراضی کشاورزی و سامانه  ۱۵۰۴ یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت شبانه روزی آماده برخورد با متصرفان و سودجویان در عرصه های ملی و اراضی کشاورزی هستند.

وی در ادامه از آماده باش نیروهای مدیریت حفظ نباتات درسازمان و مراکز قرنطینه گیاهی مستقر در گمرکات استان به منظور بازدید و بررسی محموله های کشاورزی وارداتی و صادراتی  در ایام تعطیلات نوروزی خبرداد و بیان کرد : همچنین  به منظور کنترل آفت و مبارزه با آفت سن غلات مدیران و کارشناسان این سازمان بصورت شبانه روز در قالب کشیک های نوروزی آماده خدمات رسانی به کشاورزان و بهره برداران بخش هستند و با حضور در مزارع و باغات نسبت به ردیابی افات و بیماری ها ، بازدید از فروشگاه ها و نهالستان ها اقدام خواهند کرد.

این مسئول خاطر نشان کرد: به منظور کنترل بهداشتی انواع گوشت و فرآورده های خام دامی در مراکز عرضه، رستورانها و غذاخوریهای فعال در ایام تعطیلات نوروزی ۴۷ اكيپ بازرسي بهداشتي دامپزشكي با بكارگيري ۹۰ نفر ناطرین بهداشتی دامپزشکی از مورخه ۲۵ اسفند ۹۹ لغایت ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۰ به مدت ۲۲ روز در دو شیفت کاری در سطح استان استان آذربایجان غربی فعالیت خواهند نمود.

وی تاکید کرد:با راه اندازی سامانه ارتباطی ۱۵۵۹ از طریق باشگاه کشاورزان نیز خدماتی نظیر اطلاعات هواشناسی،خدمات فنی و مشاوره ای در امور زراعی و باغبانی،خدمات پس از فروش نهاده به بهره برداران عضو این باشگاه ارایه می شود.

مردم استان می توانند هرگونه پیشنهاد و انتقاد درباره حوزه مسئولیت ها و فعالیت های سازمان جهاد کشاورزی را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۱۲۹۲۹ گزارش دهند.

مهاباد/بالویز/۱۴۰۰/۰۱/۱۱ – ۱۵:۲۲:۳۶ / خبر ۲۴۸۷ / کد خبر ۱۱۸۱۶ / چ