سهم پلیس و شهروندان در پیشگیری از سرقت منزل چقدر است؟

مهاباد/بالویز/فرمانده انتظامی مهاباد ضمن توصیه برای پیشگیری از سرقت منزل در ایام پایانی سال، تاکید کرد:افزایش ضریب امنیتی درب‌های ورودی، پشت بام، بالکن و حیاط منازل گامی مهم در جلوگیری از سرقت به شمار می‌رود. به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز“سرهنگ محمد توحیدی”اظهار کرد: بنا به دلایل متعدد، نگهداری مقادیر زیاد پول نقد، ارز، سکه، […]

سهم پلیس و شهروندان در پیشگیری از سرقت منزل چقدر است؟

مهاباد/بالویز/فرمانده انتظامی مهاباد ضمن توصیه برای پیشگیری از سرقت منزل در ایام پایانی سال، تاکید کرد:افزایش ضریب امنیتی درب‌های ورودی، پشت بام، بالکن و حیاط منازل گامی مهم در جلوگیری از سرقت به شمار می‌رود.

به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز“سرهنگ محمد توحیدی”اظهار کرد: بنا به دلایل متعدد، نگهداری مقادیر زیاد پول نقد، ارز، سکه، طلا و اشیاء قیمتی و اسناد با ارزش در منزل به صلاح نبوده و شهروندان می‌بایست سپرده گذاری و صندوق امانات بانک‌ها را به عنوان جایگزینی مناسب و امن مورد توجه قرار دهند.

این مقام انتظامی با اشاره به نقش و اهمیت تجهیز منازل، پارکینگ‌ها و راهرو‌های ورودی به دوربین‌های مدار بسته و سیستم‌های هشدار دهنده استاندارد در پیشگیری و حتی کشف سرقت توسط کار آگاهان پلیس آگاهی، افزود: افزایش ضریب امنیتی درب‌های ورودی، پشت بام، بالکن و حیاط منازل گامی مهم در جلوگیری از سرقت به شمار می‌رود.

او اذعان کرد: در گذشته‌های نه چندان دور، افراد وقتی می‌خواستند به مسافرت بروند، منزل خود را به همسایه‌های مورد اعتماد و امین می‌سپردند و با خیال راحت شهر و دیار خود را ترک می‌کردند. بر همین اساس، سپردن منزل به همسایه یا بستگان مورد اطمینان می‌تواند در کاهش وقوع سرقت منزل موثر باشد.

فرمانده انتظامی مهاباد از شهروندان خواست نیرو‌های خدماتی و نظافتی مورد نیاز خود را از شرکت‌های معتبر درخواست کرده و قبل از شناسایی کامل افراد و رویت کارت شناسایی آنان، درب منزل یا آپارتمان را باز نکنند.

این مقام انتظامی در خصوص پیشگیری از سرقت منزل نکاتی را برای شهروندان ارائه کرد:
راه‌های ورودی ساختمان را ایمن سازید.
برای ایمنی بیشتر منزل خود، از سیستم‌های دزدگیر استفاده کنید.
مطمئن شوید که کلید منزلتان در اختیار افراد ناشناس یا غیر مطئمن قرار ندارد.
برای در ورودی منزل از قفل‌های مطمئن و استاندارد استفاده کنید.
در صورت سکونت در مجتمع مسکونی از پلیس محله یا سرایدار مورد اطمینان استفاده کنید.
هنگام رفتن به سفر، سعی کنید توجه افراد را جلب نکنید.
از ورود افراد ناشناس تحت عنوان سمسار، خریدار ضایعات، فال گیر، متکدی و … به داخل منزل جلوگیری کنید.
هنگام خروج از منزل برای مدت طولانی، اموال با ارزش خود را به فرد مورد اطمینان خود یا صندوق‌های امانات بانک بسپارید.
هنگام مشاهده افراد مشکوک و مظنون در اطراف منزل، مراتب را به پلیس ۱۱۰ و کلانتری محل اعلام کنید.
در صورت بروز حادثه سریعا به نزدیکترین کلانتری مراجعه و یا بلافاصله با تلفن ۱۱۰ تماس بگیرد.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۱۲/۱۴ – ۱۵:۵۸:۴۵/ کد خبر ۲۴۰۲ / پ