افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۱۰۰ طرح عمرانی ،خدماتی و اقتصادی در سردشت

مهاباد/بالویز/فرماندار سردشت گفت:در دهه مبارک فجر امسال ۱۰۷ طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی با اعتباربالغ بر۶۶۱ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری و کلنگ زنی می شود. به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز“اقصی نخشی پور”اظهار داشت:ایام الله دهه مبارک فجر ۱۰۷ طرح در سطح شهرستان با اعتبار کلی ۶۶۱ میلیارد و ۵۷۰ میلیون […]

افتتاح و کلنگ زنی بیش از 100 طرح عمرانی ،خدماتی و اقتصادی در سردشت

مهاباد/بالویز/فرماندار سردشت گفت:در دهه مبارک فجر امسال ۱۰۷ طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی با اعتباربالغ بر۶۶۱ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری و کلنگ زنی می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی،پایگاه خبری بالویز“اقصی نخشی پور”اظهار داشت:ایام الله دهه مبارک فجر ۱۰۷ طرح در سطح شهرستان با اعتبار کلی ۶۶۱ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال به بهره برداری و کلنگ زنی می‌شوند.

فرماندار سردشت افزود: از این تعداد طرح ها ۲۱ طرح آن کلنگ زنی و ۸۶ طرح به بهره برداری می‌رسند که ۱۱ طرح آن مربوط به بخشداری وزینه ، ۴۹ طرح بخشداری مرکزی، ۲۷ طرح برق رسانی، ۵ طرح گاز رسانی ، ۴ طرح شهرداری‌ها، ۴ طرح آموزش و پرورش و یک طرح ورزشی، منابع طبیعی، راهداری و ۴ طرح هم مربوط به بخش خصوصی هستند.

او تصریح کرد:برای طرح های بخشداری ها شامل احداث دیوار حایل، جدول کاری، آسفالت و بهسازی معابر، ساخت پل، بوستان روستایی و فضای سبز و احداث کانال دفع آبهای سطحی با اعتبار  ۲۱ میلیارد و ۱۳۴ میلیون ریال ، ۵۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی با اعتبار ۵ میلیارد ریال، اصلاح شبکه و برق رسانی با اعتبار ۵۰ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسند. 

وی تصریح کرد: یک سالن ورزشی چند منظوره در یکی از روستاها با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با زیربنای ۸۵۰ مترمربع و ۴ مدرسه با ۸ کلاس درس با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و گاز رسانی به ۵ روستا با ۱۳ هزار و ۱۹۰ متر لوله گذاری و بهره مندی ۲۲۶ خانوار با اعتبار ۴۲ میلیارد ریال افتتاح خواهند شد.

فرمانددار سردشت گفت: ۴ طرح بخش خصوصی نیز شامل کارخانه تولید کشمش، گلخانه کشت نشا، تولیددفتر مدارس و مجتمع تفریحی گردشگری با اعتبار کلی ۱۷۸ میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از یکصد نفر به بهره برداری می‌رسند.

وی همچنین به اجرای برنامه های فرهنگی اشاره و گفت: با توجه به اینکه در شرایط کرونایی هستیم برنامه های فرهنگی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و بیشتر آنها در فضای مجازی برگزار خواهند شد.

نخشی‌پور بیان کرد: در ایام دهه مبارکه فجر ۱۲۰ عنوان برنامه متنوع فرهنگی شامل برگزاری مسابقه قرآن کریم، مسابقات ورزشی، غبارروبی مزار شهداء و دیدار با خانواده های معظم شهداء، توزیع غذای گرم و بسته‌های معیشتی ، رژه خودرویی و برگزاری یادواره شهداء اجرا خواهند شد.

شهرستان سردشت یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی است که در جنوب این استان واقع شده است.

مهاباد/پایگاه خبری بالویز/۹۹/۱۱/۱۵-۱۱:۵۰:۲۵/چ