مهر ۲۹, ۱۳۹۹
مشکلات عرصه سلامت شهرستان بوکان با حضور معاون وزیر بهداشت مورد بررسی قرار گرفت

مشکلات عرصه سلامت شهرستان بوکان با حضور معاون وزیر بهداشت مورد بررسی قرار گرفت

مهاباد –بالویز”سفیر ، باحضور “جان بابایی ” معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشکلات عرصه سلامت شهرستان بوکان مورد بررسی قرار گرفت 

به گزارش سرویس اجتماعی ، پایگا خبری تحلیلی ” بالویز “قاسم جان بابایی ” معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  در سفری به شهرستان بوکان به همراه “جواد آقازاده ” رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی از بیمارستان بوکان بازدید کرد.

در این بازدید” لقمان خسروپور” سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان به بیان وضعیت عرصه سلامت پرداخت و گفت: رفع نقص فنی دستگاه سی تی اسکن(تیوب )،تهیه دستگاه اکو کاردیو گرافی ،تعیین تکلیف بیمارستان ۲۵۰ تخت خوابی کلنگ زنی شده و تامین اعتبار ، رفع مشکل چیلر (دستگاه سرمایشی و گرمایشی) بیمارستان ،عدم فعالیت بانک خون در بوکان  از اهم مشکلات حوزه سلامت شهرستان است

” محمد عباسی ” مدیر شبکه بهداشت ودرمان بوکان اظهار داشت : انسجام و هماهنگی مسئولین استانی و شهرستانی، بوکان را از بحران های جدی در مورد کرونا و افزایش میزان‌مرگ و میر نجات داد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان بوکان بیان کرد : مجتمع آموزش عالی سلامت که قرار است ب توسط خیرین ساخته شود، در مرحله نقشه ومشاورناظر  است که نیازمند اهتمام ویژه مسئولین امر می باشد

” عباسی”  در ادامه گفت:با توجه به نیاز شهرستان اختصاص دستگاه لاپاراسکوپی به بیمارستان بوکان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به اعلام موافقت اصولی بخش آنژیوگرافی برای بوکان از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور همچنین مهیا بودن مکان فیزیکی برای ارائه این خدمت ، همراهی و مساعدت مسئولین حاضر را خواستار شد.

وی با بیان کمبودهای تخصصی در بوکان اضافه کرد  : هم اکنون شهرستان نیاز مبرم به فعالیت  رادیولوژیست و متخصص رادیوانکولوژی (برای بیماران مبتلا به سرطان) و سایر تخصص ها دارد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان بوکان به کمبود های اساسی اتاق عمل و نبود بلوک زایمان و LDR  (اتاق های تک نفره زایمان طبیعی )  در بوکان بیان کرد : که این مشکلات نیازمند توجه ویژه و رفع انها به صورت فوری است.

” جواد آقازاده ” رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربیادامه داد : شهرستان بوکان در مورد کرونا بسیار خوب عمل کرده ، انسجام و هماهنگی،تدبیرمدیران ، تخصص پرسنل و همراهی خیرین عرصه سلامت در این شهرستان ستودنی است.

” قاسم جان بابایی ” معاون درمان وزارت بهداشت نیز در خصوص راه اندازی دستگاه سی تی اسکن شهرستان بوکان افزود: در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکل اقدام خواهد شد

” جان بابایی”  در خصوص رفع مشکل چیلر بیمارستان ، دستگاه اکو کاردیو گرافی و دستگاه لاپاراستکوپی اظهار داشت : به زودی با تامین اعتبار  نسبت به حل این کمبود ها اقدام خواهد شد

معاون درمان وزارت بهداشت در خصوص تامین اعتبار برای ساخت بیمارستان جدید بوکان نیز تصریح کرد : این مورد نیاز به بازنگری در سطح کلان مدیریتی و تامین اعتبار ملی دارد که حتما به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.

ویدر خصوص  نیاز شهرستان به شیمی درمانی و حضور متخصص انکولوژی تاکید کرد : ما آمادگی صدور  مجوز بخش اختصاصی شیمی درمانی ،تجهیز و تامین  متخصص را داریم، که تا چندماه آینده با موافقت دانشگاه انجام خواهد شد.

مهاباد – پایگاه خبری تحلیلی بالویز – ۹۹/۰۳/۲۴ – ش – ۱۹:۳۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.