بخشودگی ۸۰ درصدی جرایم مالیاتی تا آخر خرداد

مهاباد – بالویز ” سفیر” – مدیرکل امور مالیاتی گفت: مودیانی که بدهی قطعی خود را تا پایان خردادماه جاری پرداخت کنند، جرایم آنها تا ۸۰ درصد بخشیده خواهد شد 

به گزارش سرویس اقتصادی ، پایگاه خبری تحلیلی ” بالویز “ حسن کوماسی افزود: این بخشودگی برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری و پروانه کسب از مراجع مرتبط ۹۰ درصد و برای سایر مودیان ۸۰ درصد است.

وی ،مهلت تعیین شده تا پایان خرداد ماه جاری را تمدید بخشودگی گسترده جرایم مالیاتی سال گذشته عنوان کرد و اظهار داشت : این بخشودگی فرصت دوباره ای است که سازمان امور مالیاتی کشور برای مودیان مالیاتی جهت جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رعایت حقوق آنان در نظر گرفته است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجانغربی، با بیان اینکهاین مهلت تمدید نخواهد شد، افزود: بیش از ۸۰ درصد درآمد دولتی در آذربایجانغربی مربوط به مالیات است

بر طبق تعریف “«مالیات وجوهی است که دولت باید برای تامین هزینه های عمومی از اشخاص براساس قانون اخذ نماید» منابع دریافت مالیات نیز عموما مالیات بر درآمد، مالیات بر ارث، حق تمبر، مالیات بر درآمد املاک، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی و مالیات بر درآمدهای اتفاقی و مالیات بر ارزش افزوده است.

مالیات به عنوان یکی از ابزارهای هدایت غیرمستقیم دولت از طریق تأثیر بر فعالیت های بنگاه های اقتصادی می تواند در سیاستگذاری های توسعه صنعتی نقش کلیدی ایفا کند. دولت با تدوین نظام مالیاتی مناسب می تواند بر چگونگی دستیابی به هدف های توسعه ای تأثیر گذارد.

مهاباد – پایگاه خبری تحلیلی ” بالویز “  – ۹۹/۰۳/۱۵ – ۱۴:۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.